مددکاران به عنوان تسهیلگران اجتماعی پیشگامان ترویج تفکر سلامت محور و پیشگیرانه در جامعه بوده و نقش بی بدیلی در کنترل  و کاهش آسیب های اجتماعی دارند .

 به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان عباس صادق زاده مدیرکل بهزیستی در آیین تجلیل از مددکاران ، مددکاری را رشته تخصصی و حرفه ای نامید که در دنیای کنونی وجود وحضورش به شدت احساس می شود.

وی با اشاره به نقش رفیع حضرت علی (ع) در دستگیری از نیازمندان و ایتام اظهار داشت :  نامگذاری میلاد حضرت علی (ع ) به نام مددکار خود شاهدی است بر حساسیت و اهمیت حرفه مددکاری لذا نمی توان و نباید به نقش این حرفه در ساماندهی مسائل اجتماعی بی تفاوت بود.

صادق زاده مددکاران جامعه به ویژه مددکاران بهزیستی را سربازان گمنام عرصه رفاه اجتماعی لقب داد و گفت : مددکاران اجتماعی در صف مقدم مقابله و رویارویی با مشکلات و آسیب های اجتماعی قرار گرفته اند اما کمتر امکان تقدیر از آنان فراهم شده است که سالرزو میلاد  بزرگ مددکار عالم حضرت علی (ع) فرصت مغتنمی است تا از این گروه از خادمین مردم تقدیر شود.

وی با تشریح  نوع خدمات تخصصی که مددکاران اجتماعی به گروه های مختلف جامعه اعم از معلولین ، زنان ، کودکان ،آسیب دیدگان اجتماعی ، سالمندان و سایر گروه های آسیب پذیر جامعه ارائه می دهند ؛ افزود: مددکاری صرفا ارائه خدمات مالی و مادی نیست و اقدامات جامعه ای مددکاران اجتماعی می تواند به بهبود کیفیت سطح زندگی مردم و توانمندسازی پایدار منجر شود.

ایشان با اشاره به تغییر ساختار های اجتماعی و بروز و شیوع آسیب ها در جامعه اظهار داشت : مددکاران به عنوان تسهیلگران اجتماعی پیشگامان ترویج تفکر سلامت محور و پیشگیرانه در جامعه بوده و نقش بی بدیلی در کنترل  و کاهش آسیب های اجتماعی دارند .

مدیرکل بهزیستی استان کرمان  ارتقاء جایگاه مددکاری را وظیفه دولت دانست و گفت : سازمان بهزیستی با ایجاد مراکز تخصصی مددکاری در سطح کشور تحت عنوان کلینیک های مددکاری اجتماعی و استفاده از تخصص و توان علمی و اجرایی این گروه در راستای تثبیت جایگاه مددکاران اقدام نموده است .

 صادق زاده با بیان اینکه 23 مرکز تخصصی مددکاری در استان کرمان فعالیت می کنند اظهار داشت در بیش از 1000 مرکز دولتی و غیردولتی تحت نظارت بهزیستی مددکاران اجتماعی به صورت مستقیم و غیر مستقیم به افراد ، خانواده ها  و گروه های در معرض آسیب یا آسیب دیده اجتماعی خدمت می کنند.

در آیین تجلیل از مددکاران اجتماعی از 86 مددکار منتخب شهرستانی  با اهداء لوح سپاس و هدیه تقدیر شد و همچنین از بین مددکاران منتخب  خانم ها : 1- فاطمه حاج ملک از مرکز بازپروری زنان کرمان  2- سمیه تقی زاده از مرکز کاهش طلاق کرمان   3 – اسماء میرزاده از بهزیستی  رودبار در بخش دولتی و 1- نصرت شفیعی پور مددکار  خیریه سید الشهداء کوهبنان2- محبوبه تقی پور خیریه سیدالشهداء راور 3- سیمین سنجری کلینیک مددکاری کهنوج در بخش غیردولتی به عنوان مدکاران برتر معرفی شدند.