نشست بررسی نحوه همکاری مشترک هلال احمر و اداره کل بهزیستی استان کرمان با حضور مدیر کل بهزیستی استان کرمان و مدیرعامل هلال احمر در هلال احمر استان کرمان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ، عباس صادق زاده مدیر کل بهزیستی با اشاره به حادثه خیز بودن استان کرمان ، گفت : برگزاری دوره های آموزشی امداد و نجات و آمادگی های پیشگیرانه برای گروه های هدف تحت حمایت بهزیستی لازم است.

وی با بیان اینکه ماموریتهای بهزیستی و هلال احمر قرابت نزدیکی با هم دارند افزود: ما در زمینه آموزش های امدادی و آماده سازی روانی در بحران فصل مشترک همکاری داریم.

وی با تشریح خدمات اجتماع محور بهزیستی در سطح محلات و حاشیه شهرها اظهار داشت : بهزیستی خدمات اجتماع محور از جمله انواع آموزش های و اقدامات پیشگیرانه  را در سطح گسترده از طریق  پایگاههای سلامت روان – پایگاههای  خدمات بهزیستی – مراکز و خیریه ها ارائه می کند.

صادق زاده  اظهار داشت : همکاری های مشترک بین هلال احمر و بهزیستی می تواند به کاهش آسیب های ناشی  از بلایای طبیعی منجر شود ، بنابراین باید محورهای کاری مشترک  بررسی و تفاهم نامه همکاری منعقد شود.

علی گنج کریمی مدیر عامل هلال احمر با  تقدیر از بهزیستی استان کرمان گفت :هلال احمر هم در زمینه  آموزش و همکاریهای مشترک آماده همکاری می باشد

وی با تشریح ضرورت آمادگی  مردم در مقابله با بلایای طبیعی افزود: برای مصون نگه داشتن مردم و خانواده هایشان  از تبعات ناشی از بلایای طبیعی قبل از وقوع بحران باید آمادگی های لازم را در آنان ایجاد کرد.