مدیرکل بهزیستی استان کرمان به همراه معاونین به منظور برقراری تعامل بیشتر با هلال احمر و اجرای برنامه ها و طرحهای مشترک بهزیستی با هلال احمر صبح امروز در دیدار با مدیرعامل جمعیت هلال احمر با تأکید بر اینکه بهزیستی و هلال احمر بدلیل مشترکات کاری در بحرانها می توانند ارتباط نزدیک و اثر بخشی داشته باشند، گفت : مهمترین تعامل بهزیستی با هلال احمر باید در بحث پیشگیری از وقوع بحرانها دنبال شود.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان ، دراین دیدار صادق زاده مدیرکل بهزیستی با اشاره به وجود آسیب های اجتماعی ، مشکلات روحی و روانی موجود در جامعه ، برخی بحرانها و ناسازگاریهای موجود در خانواده ها ، اعتیاد و… افزود: وجود آسیب های اجتماعی موجود در جامعه مشکلات اجتماعی را بدنبال دارد که باید با برنامه ریزی ، مدیریت علمی ، و تعامل بیشتر نهادهای اجتماعی چون بهزیستی و هلال احمر میزان اثر بخشی و رضایت مندی ارایه خدمات را در  عموم جامعه افزایش داد.

مدیرکل بهزیستی درادامه با اشاره به حوادث و بلایای طبیعی و بحرانی بودن شرایط خاص جغرافیایی استان کرمان اظهار داشت : حوادث تلخ گذشته چون زلزله بم تجربیات ارزشمندی را در زمینه مدیریت بحران بدنبال داشت که شاید یکی از مهمترین آن نقش مهم هلال احمر و بهزیستی در کنار هم بود که با انجام مداخلات روانی و اجتماعی توانستند اقدامات خوب و ارزشمندی را در منطقه انجام دهند.
وی با اشاره به اینکه هنر ما در مدیریت آماده بودن برای ورود بهنگام در زمان بروز حوادث و بلایای ناگهانی و طبیعی باید باشد، تأکید کرد که مأموریتهای حمایتی و تخصصی دو سازمان در کنار هم می توانند در وقوع حادثه ها بسیار نتایج خوب و مثبتی در ارایه خدمات داشته باشند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز در این دیدار گفت : جمعیت هلال احمر امکان ورود به مسائل مختلف جامعه را دارد اما واقعیت این است که همواره باید کارهای تخصصی به نهادها و سازمانهای متخصص سپرده شوند و هلال احمر تنها نقش حمایت و پشتیبانی را دنبال کند.
علی گنج کریمی افزود: اگر مسائل و بحران های اجتماعی و انجام اقدامات پیشگیرانه فرهنگی را به مجموعه های تخصصی بسپاریم موفقیت و اثر بخشی بیشتری  را در جامعه شاهد خواهیم بود.
وی با اشاره به این نکته که عموم مردم در دایره خدمت رسانی هلال احمر قرار دارند اظهار داشت : امداد گران هلال احمر فارغ از هر دین ، مذهب و بدون توجه به تفکر و جایگاه اجتماعی و با پست و مقام خود را ملزم به ارائه خدمات به افراد جامعه می دانند.
وی انجام اقدامات پیشگیرانه را امری مهمی عنوان کرد و گفت : اجرای طرحها و برنامه های مختلف در پیشگیری از بیماریها ، حوادث و بحرانها، جامعه را از پرداخت هزینه های سنگین دور خواهد کرد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان اظهار امیدواری کرد با تعامل و همکاری معاونتهای تخصصی و مراکز علمی وابسته به بهزیستی و هلال احمر بتوان گامهای مهمی درمسیر خدمت به جامعه برداشته شود.
درادامه این دیدار معاونتهای تخصصی دو دستگاه به بیان نقطه نظرات خود درجهت همکاری بیشتر بین دو مجموعه پرداختند و مقرر شد تا اجرای طرحها و برنامه های چون  مانورهای مشترک ، اجرای طرح محب ، برگزاری دوره های پودمانی امداد و نجات و مداخلات روانی در بحرانها ، ساخت وسایل کمک توانبخشی از قبیل اوروتز و پروتز ، ترویج فرهنگ پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اجرای طرح غنچه های هلال احمر با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، هلال احمر و بهزیستی توسط کارشناسان بصورت تخصصی بررسی و اجرا شود.