مراسم جشن تکلیف مراکز شبه خانواده های بهزیستی استان و شهرستان ها و تقدیر از فرزندان موفق شبه خانواده با حضور مدیر کل و معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کرمان ،مدیر کل اجتماعی –فرهنگی استانداری ،مدیر بهزیستی شهرستان کرمان ،مدیران و مربیان مراکز و کارشناسان شبه خانواده استان و شهرستان کرمان در محل تالار بهارستان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان عباس صادق زاده مدیر کل بهزیستی استان کرمان ضمن تبریک این روز مهم به فرزندان شبه خانواده گفت : برگزاری جشن تکلیف در راستای ترویج فرهنگ دینی، قرآنی و توسعه فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه بسیار تاثیر گذار می باشد .

عباس صادق زاده سن تکلیف را یکی از بزرگترین نعمت های توفیق عبادت همراه با شناخت دانست و عنوان کرد : سن تکلیف ماموریتی است که فرد با خودسازی معنوی ،روحی و طراوت نوجوانی با خداوند سخن می گوید .

وی برنامه های حوزه امور اجتماعی استان کرمان را در راستای کاهش آسیب های اجتماعی مثبت خواند و اظهار داشت : برنامه ریزی دقیق و برگزاری دوره های آموزشی شامل : مشاوره و راهنمایی، مهارت آموزی ، مفاهیم دینی و قرآنی و سایر برنامه‌های فرهنگی به اعتلای ترویج سبک زندگی اسلامی – ایرانی بین  خانواده‌های تحت حمایت و فرزندانشان منجر می شود.  

حجت الاسلام امیر حسین  نخعی با بهره گیری از بیان کودکانه و تشریح مباحث نماز ، دعا و سن تکلیف  بیان کرد : ما برای هر عید و نعمتی که از طرف خداوند به ما رسیده از جمله فرارسیدن سن تکلیف و شناخت خداوند برای سپاسگزاری جشن  می گیریم .

 

امیر حسین نخعی سن تکلیف را یک روز باشکوه تربیتی و معنوی  عنوان کرد و گفت : باید خوشحال باشیم که از نظر عقلی و جسمی به حدی رسیده ایم که با اطاعت از دستورات خداوند بنده شایسته پروردگاربه حساب می آییم .

ایشان راه رسیدن به کمالات و سعادت دنیا و آخرت را انجام واجبات دانست و خاطر نشان کرد :کسی به سعادت می رسد که با استفاده از عقل و دین در اجرای فرمان خداوند و دوری از گناه کوشا باشد .

  وی با تاکید بر برگزاری جشن تکلیف فرزندان به بهترین شکل عنوان کرد : نقش والدین و مربیان در تعلیم و تربیت مذهبی کودکان و ایجاد فضای معنوی و رفتار آنان در جامعه بسیار تاثیر گذار می باشد .

زهرا موسی پور مدیر کل اموراجتماعی -فرهنگی استانداری با بیان اینکه به شکرانه سن تکلیف باید سجده شکر به جا آوریم گفت : خوشحالم که در جشن بزرگ تکلیف , جشن بندگی در برابر خدا در جمع شما فرزندان هستم و به یقین کرمان وایران اسلامی به وجود داشتن فرزندانی چون شما به خود می بالد.

مدیر کل امور اجتماعی – فرهنگی استانداری آغاز جشن تکلیف را کاشت بذر نهال زندگی خواند و بیان کرد : باید با مراقبت صحیح از این نهال ،ثمره یک عمر میوه صالحات و حسنات خواهد بود.

در این مراسم که با هدف ترویج و توسعه فرهنگ نماز بین نوجوانان برگزار شد از 96 نفر از فرزندان دختر و پسر بی سرپرست و بدون سرپرست صلاحیت دار تحت پوشش کرمان و سایر شهرستان های و همچنین زنان سرپرست خانوار موفق و فرزندانشان اهدا هدایایی تجلیل شد.