مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به 189 ماموریت کوچک و بزرگ بهزیستی  گفت: ماموریت های سازمان بهزیستی ماموریت های پیشگیرانه و سلامت محور با هدف ارتقاء سطح سلامت جامعه و پیشگیری ازانواع معلولیت های و آسیب ها اجتماعی می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، عباس صادق زاده در جلسه تودیع و معارفه ذیحساب بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه همه ما یکی از نیازها ودر کنار نیازمان یکی از آرزوهایمان است که در جایگاهی قرار بگیریم  که منشاء خدمت برای نیازمندتری اقشار جامعه باشیم ؛ اظهار داشت : بهزیستی یکی از سازمان هایی است  که خدمت د رآن ،  نیاز معنوی و درونی خدمت به اقشار آسیب پذیر را برآورده می کند .

وی با اشاره به  189 ماموریت کوچک و بزرگ  بهزیستی گفت: ماموریت های سازمان بهزیستی ماموریت های پیشگیرانه و سلامت محور با هدف ارتقاء سطح سلامت جامعه و پیشگیری ازانواع معلولیت های و آسیب ها اجتماعی می باشد  که این نوع ماموریت ها ی پیشگیرانه و سلامت محور وجه تمایز بهزیستی با سایرسازمانها است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان تفکر سلامت محور و توانمند سازی بهزیستی را لازمه کنترل و کاهش معلولیت ها و آسیب هایی چون اعتیاد، طلاق، خشونت و دهها آسیب دیگر دانست  و تصریح کرد :برای ترویج و توسعه این تفکر ، شیوه  استفاده  از ظرفیت  سازمان های غیردولتی و موسسات خیریه ای برنامه ریزی شده تا اصول سلامت  زیستن در بین اقشار مختلف جامعه نهادینه شود.

 صادق زاده با تقدیر از خدمات محمد پورحسینی ذیحساب بهزیستی گفت : آقای پورحسینی با توجه به نگاه خیرخواهانه ای که  نسبت به مجموعه بهزیستی داشتند منشا خدمات ارزنده ای برای کارکنان و گروههای تحت حمایت بهزیستی شدند.

وی تسلط بر امور و به انجام رساندن موفق مسولیتهای توسط  پورحسینی را یکی دیگر از دلائل موفقیت ایشان ذکر کرد و خطاب به سامان گنجه ای ذیحساب جدید گفت :توفیق خدمت در بهزیستی که وظیفه تامین سلامت و رفاه اجتماعی را بر عهده دارد نشان لطف و موهبت الهی است.

ایشان قدم های خیر و نگاه های خیرخواهانه را بانی خدمات ارزنده به معلولین و آسیب دیدگان اجتماعی دانست و اظهار داشت : امیدوارم آقای گنجه ای نیز در تعامل با بهزیستی مسیر خدمت به جامعه را برای مجموعه مدیریت و کارکنا بهزیستی هموار کند.

حمید  شیخ اسدی مدیرکل اموراقتصاد و  دارایی استان کرمان نیز در این مراسم ضمن گرامی داشت ایام الله دهه فجر و سالروز پیروزی شکوهمند ایران اسلامی و گرامی داشت یاد و خاطره شهداء اظهار داشت: نقش و جایگاه وزارت اقتصاد و دارایی آنچنان مهم است که  مقام معظم رهبری از آن به عنوان ابر وزارت خانه نام بردند.

وی با اشاره به ماموریتها و وظایف خطیری که بر عهده وزارت اقتصاد و دارایی می باشد ؛ گفت : وصول درآمدها و واریز به خزانه و با طی مراحل قانونی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی  بازگشت به خزانه و توزیع بین سازمان ها فرآیندی است که مشخص کننده میزان  حساسیت خدمت رسانی در ادارات اقتصاد و دارایی می باشد .

مدیر کل امور اقتصاد و دارایی استان کرمان با بیان اینکه حوزه های مالیاتی – گمرگ – بورس – املاک تملیکی – اوراق بهادار و حوزه بانکی و بیمه ای تقریبا 7 بخش مهم وزارت اقتصاد و دارایی است ؛ تصریح کرد :دربخش نظارت مالی به لحاظ اهمیتی که وجود دارد و طبق قانون و ضوابط و مقررات ، فردی با عنوان ذیحساب از درون دولت و از وزارت اقتصاد به عنوان ناظر مالی دولت بر موضوع  هزینه کرد دستگاه اجرایی مشخص می شود.  

وی ذیحساب را مشاور مالی امین برای  مدیران سازمان های  اجرایی  دانست و اظهار داشت : ذیحساب مسولیت خطیری را بر عهده دارد چراکه لازمه هزینه کرد مناسب و به موقع منابع درآمدی دولت ، نظارت است  تا از خطا و اشتباه جلوگیری شود.بنابراین ذیحساب مشاوری امین است با زاویه دید مثبت تا ضمن پرهیز از خلل در امور ، هزینه کرد در سازمان ها به روال منطق انجام شود و باعث افتخار است که در بخشی از انجام مسولیت مدیران مشارکت می کنیم.

 

سلطانی معاون نظارت مالی و رئیس خزانه استان کرمان با اشاره به محدویت های بودجه ای به وجود آمده در سال های اخیر گفت : محدودیت های به وجود آمده بودجه ای باعث تغییر در نگرش و روش های مالی شده است که بی شک با این تغییر روش ها ، انجام فرآیندهای مالی دقیق تر می شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم در انتهای سالجاری کسری های اعتباری جبران شو گفت :البته سازمان های اجرایی باید با رعایت توازن و عدالت اعتبارات اختصاص یافته را در بخش های جاری و عمرانی هزینه کنند.

محمد پورحسینی با بیان اینکه 4 سال خدمت در بهزیستی استان کرمان از بهترین تجربیاتم  می باشد گفت :از همه همکاران به ویژه از همکاران بخش مالی و عاملان ذیحساب در همکاری های انجام شده تشکر نموده و بی شک این همکاری ها با ذیحساب جدید نیز ادامه می یابد.

وی با آرزوی به انجام رسیدن ماموریت های بهزیستی به نفع گروه های هدف که در ردیف بهترین مخلوقا خداوند هستند اظهار داشت : تجربه خدمت در بهزیستی فراموش شدنی نیست و امیدوارم خدمت انجام شده مقبول درگاه خداوند قرار گیرد .

سامان گنجه ای ذیحساب جدید نیز در این جلسه با اظهار خوشنودی از ورود به بهزیستی گفت : امیدوارم با یاری خداوند و در چهارچوب قانون بتوانم خدمتگزار مردم باشم.

در این جلسه که با حضور مدیرکل بهزیستی استان کرمان – مدیر کل امور اقتصاد و دارایی – معاون نظارت مالی و رئیس خزانه استان و جمعی از مسولین و کارکنان بهزیستی و دارایی برگزار شد از خدمات محمد پورحسینی تقدیر و سامان گنجه ای به عنوان ذیحساب جدید معرفی شد.