اختتامیه دوره آموزشی 6 روزه موسیقی درمانی ویژه مربیان هنری مراکز توانیابان ذهنی و اتیسم با حضور مدیر کل ،معاون توانبخشی بهزیستی استان کرمان و جمعی از کارشناسان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان عباس صادق زاده مدیر کل بهزیستی  با بیان اینکه  خداوند بهترین نعمت ها را به ارزانی به مخلوقات خود بخشیده است ؛ گفت : دستگیری از افراد نیازمند از ویژگی های انسان ها است که همین ویژگی انسان را از سایر مخلوقات متمایز کرده است .

وی با اشاره به اثرات مثبت موسیقی درمانی بر معلولین اظهار داشت : موسیقی یکی از نعمت های خداوند است و از لحاظ درمان ،پیشگیری و توانمند سازی  برای همه افراد جامعه به ویژه  معلولین  می تواند اثرات مثبت خوبی را داشته باشد .

صادق زاده با توصیف موسیقی به عنوان یک آرام بخش قوی ، عنوان کرد : در بدترین شرایط روحی و روانی با استفاده از یک موسیقی ملایم ، علاوه بر  تعدیل نا آرامی محیط برای حضور افراد لذت بخش می شود  و این اثر موسیقی درمانی بر افراد است .

ایشان موسیقی را یکی از ابزار درمان دانست و گفت : موسیقی درمانی یکی از روش های توانمند سازی است که به نوعی نحوه ارتباط با دیگران را شکل می دهد و شکل گیری ارتباط ،  به حضور افراد از جمله معلولین در جامعه و در نهایت توانمند سازی منجر  می شود .

.مدیر کل بهزیستی استان  کرمان : در پایان ضمن تشکر از اساتید و مربیان فعال در زمینه موسیقی معلولین  بیان کرد : با به کارگیری موسیقی درمانی میتوان زمینه های درمان ، پیشگیری ،توانمند سازی و همچنین شاد زیستن گروه های تحت حمایت را فراهم کرد .