مدیرکل بهزیستی استان کرمان با تأکید براینکه واقعه دفاع مقدس باید برای نسل جوان بازگو شود گفت: جنگ استقلال و خودباوری را برای فرد، فرد جامعه ما ایجاد کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، عباس صادق‌زاده امروز در آئین گرامیداشت هفته دفاع مقدس در محل اداره کل با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع مقدس هفته‌‌ای با خبرهای بسیار تلخ و ناامیدکننده شروع شد و با پیام‌های خوب به اتمام رسید.
وی با تأکید براینکه واقعه دفاع مقدس باید برای نسل جوان بازگو شود افزود: در آن سال‌ها همه جوانان کم سن و سال برای حفاظت از کشور خود به جبهه‌های جنگ رفتند تا امروز همه در آسایش و امنیت زندگی کنند.
مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به اینکه ایران تنها با عراق جنگ نداشت بلکه همه دنیا جلوی این کشور قد علم کرده بود گفت: همه مردم این مرز و بوم با شجاعت و رشادت در مقابل یک دنیا دشمنی و تجهیزات ایستادگی کردند تا منجر به پیروزی شد.
وی با اشاره به اینکه در آن زمان جمهوری اسلامی ایران یک حکومت نوپایی داشت و پیروزی در این جنگ یک افتخارآفرینی را برای این کشور رقم زد خاطرنشان کرد: اگر به 200 سال گذشته تاریخ ایران نگاهی کنیم جنگ‌های زیادی برای این کشور رخ داد که در هر جنگ بخش‌هایی از خاک ایران تصرف شد اما در جنگ ایران با عراق حتی یک متر از خاک این کشور تصرف نشد.
صادق‌زاده رشادت و ایثار همه رزمندگان جنگ را یکی از عوامل پیروزی این کشور دانست و گفت: در جنگ جوانان کم سن و سالی حضور داشتند که به شخصیت‌های بزرگی تبدیل شدند.
مدیرکل بهزیستی استان کرمان با تأکید براینکه اگر جنگ نبود امروز دستاوردهای نظامی ایجاد نمی‌شد بیان کرد: جنگ استقلال و خودباوری را برای فرد، فرد جوامع ما ایجاد کرد.
وی با بیان اینکه صحنه جنگ صحنه انسان‌سازی بود افزود: جوانان در آن دوران از بسیاری از آرزوهای خود گذشتند که ما امروز در آسایش و آرامش زندگی کنیم.
در این آئین نیز یکی از روایان دوران دفاع مقدس به روایت‌گری پرداخت.