مدیرکل بهزیستی استان کرمان خطاب به پرستاران : شما در سازمان بزرگی به نام بهزیستی خدمت می کنید که مسئولیت سنگین مسائل اجتماعی را به عهده دارید پس باید متفاوت تر از سایر پرستاران عمل کنید و با توجه به گستره وظایفتان اطلاعات، بردباری، صبر و مدیریتتان نیز باید متفاوت از دیگران باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان مدیرکل بهزیستی  به مناسبت روز پرستار در جمع پرستاران شاغل در بهزیستی ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت زینب (س)اظهار داشت: امروز فرصتی است که بتوانیم از سیره حضرت زینب (س) که روز پرستار به واسطه تولد ایشان نامگذاری شده است درس بگیریم.

وی افزود: صرفا به دلیل اینکه حضرت زینب (س) به موضوعاتی مثل بیمارداری می پرداخته اند این روز نامگذاری نشده است بلکه عمده آن چه باعث شد که این روز را روز پرستار نامگذاری کنند این بود که حضرت زینب (س ) تمام سختی ها را تحمل کرد و در کمال صبوری باعث شد تا یک گروه و ساختار فکری  به نتیجه برسد.

مدیر کل بهزیستی استان کرمان در ادامه با بیان اینکه پرستاران صرفا دغدغه مشکلات جسمی بیمار را ندارند گفت: پرستار باید در این مسئولیت سخت و سنگینی که بر عهده دارد در کنار یک بیمار نقش مادر، مراقب، سنگ صبور را ایفا کند و دغدغه های جنبی بیمار را از او دور سازد و این میسر نمی شود مگر اینکه پرستار دیدی وسیع با منش زینب گونه داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: آنچه زینب (س) را در صحنه کربلا زینب (س) کرد صبوری و مدیریت آن بزرگوار بود که از خیلی  باید ها و نباید ها گذشت و خیلی سختی ها را قبول کرد تا افراد و فرزندانی که در آن بحبوحه بودند سختی نکشند، ایشان صبورانه بسیاری از سختی ها را به جا ن خرید و تحمل کرد تا از وارد شدن سختی بر دیگران پیشگیری کند .

صادق زاده با بیان اینکه برای برخورداری از عنوان پرستاری باید صبور و بردبار بود اظهار داشت : مدیریت عالمانه حضرت زینب (س) بعد از شهادت امام حسین(ع) مدیریتی بارز و برجسته بود که به درستی اجرا شدوضرورت دارد که یک پرستار در کنار کار تخصص، بردباری، حلم و شکیبایی یک مدیریت عالمانه داشته باشد تا بداند در هر زمان و به تناسب موضوع چه رفتاری داشته باشد .بنابراین وقتی فردی به عنوان بیمار به شما ارجاع  می شود  مدیریت شما اقتضا می کند که بردبار باشید بدانید چطور باید وارد عمل شوید و برای جلوگیری از ایجاد ناامنی و تنش های روحی تشخیص انجام شده را  سریعا انتقال ندهید چراکه نه تنها نتیجه ای حاصل نمی شود بلکه بیمار دچار بحران می شود و این موضوع در مورد بیماران اجتماعی بیشتر صادق است .

وی با تاکید بر فراهم کردن زمینه های امنیت و آرامش روحی – روانی برای بیماران ، افزود: متاسفانه امروز انواع بیماران به ویژه بیماران صعب العلاج در معرض بازگویی تشخیص های بی محابای اشخاص یا تیم های درمانگر قرار می گیرند. لذا در فضایی از ناامیدی و یاس روند درمان مختل می شود و پرستاران بهترین گروهی هستند که می توانند امید به بهبودی و زندگی را در بیماران ایجاد کنند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان در ادامه به خطاب به پرستاران بهزیستی گفت: شما در سازمان بزرگی به نام بهزیستی خدمت می کنید که مسئولیت سنگین مسائل اجتماعی را به عهده دارد پس باید متفاوت تر از سایر پرستاران عمل کنید و با توجه به گستره وظایفتان اطلاعات، بردباری، صبر و مدیریتتان نیز یاید متفاوت از دیگران باشد.

صادق زاده با بیان اینکه قبول مسولیت در سازمانی چون بهزیستی نیازمند ایده ها  و تفکرات نو می باشد افزود: امیدوارم با انگیزه و علاقه ای که نسبت به کار  دارید  شاهد ارتقای دانش و به دست آوردن تخصص های جدید در بین پرستاران باشیم تا به اثر گذاری در به انجام رساندن مسولیت اجتماعی شما در بهزیستی و همچنین خیر و برکت در زندگیتان منجر شود.

در پایان این نشست از پرستاران اداره کل بهزیستی استان کرمان تشکر و لوح تقدیر به ایشان اهدا شد.