مدیرکل بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه سلامت اجتماعی و کاهش ناهنجاری‌ها بیش از هر دوره‌ای در جامعه امروز ضروری است گفت: کانون بازنشسستگان بهزیستی استان کرمان محل تجمع فکرها شود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، عباس صادق‌زاده صبح امروز در برنامه ” نه، علیه هر گونه تبعیض سنی” به مناسبت گرامیداشت ایام تکریم سالمندان تحت حمایت و بازنشستگان  اداره کل بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی که در محل اداره کل برگزار شد؛ با گرامیداشت این هفته اظهار داشت: این گرامیداشت به پاس زحمات، تلاش‌ها و همه دغدغه‌هایی که بازنشستگان در سسیستم‌های سازمانی داشته‌اند، سالی یک بار  برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه همه بازنشستگان در این نشست با توجه به همه اقدامات خوبی که برای جامعه انجام داده‌اند دل‌های شادی دارند؛ افزود: براساس عقیده روانشناسان عده‌ای که از دوران خدمت خود راضی نیستند احساس یأس و ناامیدی می‌کنند و عده‌ای که دوران خدمت خود را راضی می‌دانند در دروان سالمندی امید به آنچه که در گذشته انجام داده‌اند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به اینکه خوشبختانه همکاران ما به واسطه جایگاهی که داشته‌اند در راستای کاهش دغدغه‌های گروه‌های هدف برای سلامت روح، جسم و در مجموع سلامت اجتماع تلاش‌های فراوانی انجام داده‌اند افزود: این تلاش زمینه‌ای را برای امیدوار زندگی کردن همه بازنشستگان در این عرصه  در دوران سالمندی فراهم می‌کند.

صادق‌زاده با بیان اینکه امروز افتخار می‌کنیم در سازمانی قرار داریم که می‌توانیم دست دیگران را بگیریم، بیان کرد: بازنشستگان گنجینه ارزشمندی از تجارب و اندوخته‌ها هستند که 30سال خدمت کرده‌اند و امروز ما می‌توانیم برای فرزندان آن‌ها این تجارب ارزشمند را استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه امروز وظیفه هر کسی است که در ساختار جامعه فعالیت می‌کند باید برای سلامت اجتماعی جامعه قدم بردارد تصریح کرد: مسئولیت اجتماعی انسان‌ها حکمی است که خداوند متعال ارائه کرده است و تا زمانی که حیات و توان وجود دارد باید برای اعتلا جامعه تلاش کرد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه سلامت اجتماعی و کاهش ناهنجاری‌ها بیش از هر دوره‌ای در جامعه امروز ضروری است گفت: همه افراد باید برای سالم‌سازی محیط اجتماعی در جامعه تلاش کنند.

صادق‌زاده با اشاره به اینکه در حال حاضر زاد و ولد در سطح کشور یک و شش دهم درصد و این در حالی است که رشد سالمندی ما هفت و دو دهم درصد می‌باشد، بیان کرد: ارائه این آمار  به معنای این نیست که بخواهیم دغدغه و ناامیدی ایجاد کنیم بلکه در همه دنیا این چنین شرایطی وجود دارد؛ اروپا نیز به بحران جدی سالمندی رسیده‌ است اما سعی کرده‌اند با برنامه‌ریزی، کشور خود را از این امر مصون‌سازی کنند.

وی با اشاره به اینکه طراحی  برنامه‌های بهداشتی، پزشکی، روحی و روانی و غیره  را باید برای مصون کردن جامعه دنبال کرد افزود: باید در کشور برای سلامت افرادی که از 60 سالگی وارد 70 سالگی می‌شوند، برنامه‌ریزی شود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به اینکه جامعه سالمندان باید بدانند که در این دوران چه ورزش‌ها و تغذیه‌هایی نیاز دارند گفت: اگر سالمندان برنامه‌ای برای خود تنظیم کنند تا کمک بزرگی به آینده جامعه کنند.

صادق‌زاده با بیان اینکه همه افراد در توسعه، سلامت، فرهنگ‌سازی و اعتلا جامعه موثر هستند بیان کرد: امروز یکی از آفت‌ها در جامعه که ضرر جدی ایجاد می‌کند، نبود فرهنگ قناعت است.

 وی خاطرنشان کرد: کانون بازنشسستگان بهزیستی استان باید محل تجمع فکرها باشد؛ فکری که 30سال تجارب خود را کسب کرده است که باید در کانون ارائه شود.

 براساس این گزارش، در حاشیه این مراسم پایگاه پایش سلامت سالمندان گروه سنی 60 سال به بالا از سوی مرکز بهداشت شهرستان کرمان برپا شد و از 100 سالمند تست فشارخون و 75 سالمند تست قند خون گرفته شد.

در این مراسم نیز سالمندان به بیان خاطرات دوران کاری خود پرداختند و از عده‌ای از بازنشستگان، سالمندان و مراقبین سالمندان تجلیل به عمل آمد.

 

انتهای پیام/