دومین جلسه کمیته مناسب سازی استان با حضورمشاور وزیر کشور درامور ایثارگران ، معاون عمرانی استاندار، مدیرکل بهزیستی استان کرمان و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی یکشنبه 14 شهریور ماه در سالن اجتماعات حوزه عمرانی استانداری برگزار شد.

بنا به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان در ابتدای این جلسه عباس صادق زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان در سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از همه همکاری ها و همراهی های انجام شده در موضوع مناسب سازی معابر و اماکن عمومی گفت : استان کرمان از اولین استانهای پیشرو در برگزاری نشست های استانی ، شهرستانی و سایر اقدامات مناسب سازی است.
مدیرکل بهزیستی استان کرمان درادامه گفت : معلولین و جانبازان اقلیت بزرگی از جامعه با نیازها و حقوق خاص و البته ظرفیت ها و پتانسیل های منحصر به فرد هستند که باید منطبق بر ظرفیت های موجود، نیازهای معلولین مرتفع و حقوق آنها رعایت شود.
عباس صادق زاده با تاکید بر ضرورت نهادینه کردن فرهنگ مناسب سازی در سطوح مختلف جامعه گفت : گر چه در ساختار دولت موضوع توسعه جدی گرفته شده اما نباید فراموش شود توسعه زمانی تحقق پذیر است که شرایط برای حضور و مشارکت همه افراد جامعه بعنوان شهروند فراهم گردد و معلولین نیز از این قاعده مستثنی نبوده و باید شرایط برای حضور و مشارکتشان در زمینه های مختلف فراهم شود تا کیفیت زندگی برای آنان بهترشده  و بهبود یابد.
در ادامه ابوالقاسم سیف الهی معاون عمرانی استاندار در سخنانی گفت کرمان 12% از وسعت کشور را بخود اختصاص داد که 71 شهرداری وظیفه خدمت رسانی به شهروندان را برعهده دارند و البته در استان همکاری و هماهنگی بین بخشی در شورای مناسب سازی مثال زدنی است .
معاون عمرانی استاندار در بخش دیگری از سخنان خود بر جهت بخشی به ظرفیت های سازمانی تاکید نمود و گفت باید باهم افزایی مسیر را برای رفع مشکلات جانبازان و معلولین هموار نمود.
در ادامه : یاوند عباسی مشاور وزیر و مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت کشور در سخنانی گفت : به دلیل حضور جلسات متعدد مناسب سازی بنابراین امکان تشخیص وزن  جلسات وجود دارد و جلسه شورای مناسب سازی در کرمان به لحاظ انگیزه و تخصص از وزن مناسب و شایسته ای برخوردار است.
یاوند عباسی در ادامه با اشاره به  عقب ماندن مناسب سازی از زمان  برنامه سوم توسعه گفت : تا وقتی که مناسب سازی به یک نهضت تبدیل نشود هیچ امیدی به تحقق و اجرای کامل آن نیست اگر باور کنیم مناسب سازی حق الناس است بنابراین به نهضت تبدیل می شود
مشاور وزیر و مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت کشور در ادامه یادآور شد: جامعه به سمت پیر شدن در حرکت است بنابراین نمی توان درمناسب سازی های انجام شده یا برنامه های مناسب سازی جمعیت  سالمندی ، معلولین و جانبازان را نادیده گرفت.
این مقام مسئول در وزارت کشور بر اطلاع رسانی و آگاهسازی جامعه نسبت به موضوع مناسب سازی تاکید نمود و گفت : باید به صورت تصویری و مکتوب از طریق رسانه ها فرهنگ مناسب سازی در سطح جامعه تکثیر شود.
لازم به ذکر است دراین جلسه پس از ارائه گزارش دستگاههای اجرایی مقرر شد دستگاهها تاپایان سال 95 نسبت به مناسب سازی ادارات تابعه اقدام نمایند همچنین تولید مستند و پخش از صدا و سیما مرکز کرمان از دیگر مصوبات این جلسه بود.