در پنجمین روز از هفته بهزیستی مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمان به همراه معاون آموزش و پژوهش – خزانه درا – معاون درمان و توانبخشی – معاون پشتیبانی ومنابع انسانی و معاون داوطلبان با مدیرکل و اعضاء شورای معاونین دیدار و در مورد محورهای کاری مشترک گفت و گو کردند .

 بنا به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان در این دیدار عباس صادق زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان با مقایسه فعالیت های بهزیستی وهلال احمر گفت : بهزیستی وهلال احمر در بسیاری از محورهای کاری از جمله مسائل پیشگیرانه تشابه و قرابت کاری دارند .

 

وی با تشریح طرح مداخله و حمایت های روانی – اجتماعی در بلایای طبیعی (محب ) اظهار داشت : یکی از مهمترین محورهای همکاری بهزیستی با هلال احمر در این زمینه است .

 

ایشان با تشریح تفکر بهزیستی در موضوع مشارکت های مردمی اظهار داشت : بهزیستی کرمان به دنبال جذب مشارکت های ریالی محدود و نصب صندوق نیست و با توجه به وجه مشترک بهزیستی در موضوع داوطلبان و حوزه مشارکت  با هلال احمر ، آماده هرگونه همکای برای استفاده از ظرفیت داوطلبان در دور افتاده ترین  نقاط استان برای ارائه خدمات تخصصی هستیم و همچنین هلال احمر می تواند از ظرفیت طرح های اجتماع محور بهزیستی برای آموزش های امداد ونجات استفاده کند .

 

وی با تاکید بر اینکه گروهی از کودکان ، نوجوانان و جوانان در بخش های مختلف از جمله مهدهای کودک –خانه های کودکان و نوجوانان  و خانواده های جایگزین از خدمات بهزیستی بهره مند می شوند ، افزود : این جمعیت تحت نظارت در مراکز و خانواده ها قابلیت دریافت آموزش های امداد ونجات را دارند و بعنوان یک گروه فعال و پویا می توانند بعنوان جمعیت داوطلبان وارد عرصه های خدمت رسانی شوند .

 

رضا فلاح مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با تبریک هفته بهزیستی گفت : با توجه به نگاه مشترک بین بهزیستی و هلال احمر درموضوع  پیشگیری از آسیب های اجتماعی می توان زمینه های همکاری در این موضوع را تعریف و اجرایی کرد.

وی با تشریح طرح خادم ملی گفت : این طرح مخفف خانواده آماده در برابر مخاطرات است که نیروهای هلال احمر با مراجعه به درب منازل مردم به آنان برای ایمن شدن در برابر مخاطرات آموزش می دهند .

 

فلاح با اشاره به تجربه تخصصی بهزیستی در ورود به مسائل اجتماعی و رفتار های پیشگیرانه در زمینه آسیب های اجتماعی اظهار داشت : طرح خادم ملی فرصتی برای همکاری بهزیستی و هلال احمر در پیشگیری از آسیب های اجتماعی است .

هادی فرشید معاون آموزش و پژوهش هلال احمر کرمان نیز با مثبت ارزیابی کردن تفاهم نامه های قبلی منعقدشده با بهزیستی افزود: به صورت حضوری – نیمه حضوری و غیر حضوری دوره های آموزشی برای افراد برگزار می شود که البته در طرح خادم ملی هلال احمر منتظر حضور افراد برای فراگیری نمی ماند و با مراجعه به درب منازل آموزش ها را به خانه های مردم می برد.

 

مجید اشرف گنجویی معاون درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر نیز  تعامل بهزیستی و هلال احمر در زمینه بهداشت و درمان را تعاملی قدیمی و پایدار توصیف کرد و گفت : هلال احمر به عنوان یک نهاد عام المنفعه علیرغم همه محدویت های مالی اما برای ورود به مناطق محروم جنوب و شرق استان  برای ارائه خدمات بهداشتی – درمانی و توانبخشی آماده همکاری با بهزیستی می باشد.

 

حسین سام زاده معاون داوطلبان هلال احمر هم با تبریک هفته بهزیستی با تشریح بخش هایی از فعالیت سازمان  داوطلبان هلال احمراظهارداشت : در قالب تفاهم نامه های همکاری می توان از ظرفیت سازمان  داوطلبان برای تقویت فعالیت های کاری مشترک و توسعه تفکر پیشگیرانه در راستای کاهش آسیب های اجتماعی استفاده کرد.