درجلسه کمیته فرهنگی و پیشگیری ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان عباس صادق زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان با کسب بیشترین آراء به عنوان رئیس کمیته فرهنگی و پیشگیری ستاد معرفی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ، مدیرکل بهزیستی کرمان در این جلسه با اشاره به ظرفیت های موجود دراستان برای انجام اقدامات پیشگیرانه گفت :مسائل و مشکلات اجتماعی امروز چنان درجامعه افزایش یافته که صرفاً نباید منتظر اقدامات وفعالیت های دولت بود بلکه باید از تمامی ظرفیت ها و قابلیت های موجود برای ترویج فرهنگ پیشگیرانه در بین عموم استفاده کرد.

صادق زاده کمک گرفتن از روحانیت را یکی از راههای آگاهی بخشیدن درخصوص مسائل اجتماعی به عموم دانست و افزود :مردم ایران بعنوان مردمی مذهبی همواره در مناسبت های مذهبی مختلف حضور گسترده ای دارند که می توان با استفاده از توان آنان جامعه را از وجود مشکلات و آسیب های اجتماعی چون اعتیاد مطلع نمود.
وی حضور هنرمندان در کنار فعالیت های پیشگیرانه را  موثر دانست و اظهار داشت: محبوبیت هنرمندان در جامعه تأثیر مثبت و عمیقی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در بین جوانان و اقشار مختلف جامعه دارد.
مدیرکل بهزیستی در پایان ضمن تقدیر از اعضاء کمیته فرهنگی و پیشگیری ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر نسبت به انتخاب ایشان گفت : از آنجا که بهزیستی مهمترین برنامه مأموریت خود را بر مبنای تفکر سلامت محور در جامعه و انجام اقدامات پیشگیرانه دنبال می کند،می توان با کمک دیگر دستگاههای مرتبط و عضو دراین کمیته اقدامات و فعالیت های خوبی را برای جلوگیری از بروز و شیوع بسیاری از مسائل اجتماعی ، اعتیاد و… پیگیری نمود.