افزایش خارج از چهار چوب مصوب شهریه مهدکودکها در سال آموزشی 91-92 در سطح استان کرمان خلاف است و درصورت مشاهده این امر با متخلف برخورد می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ، دکتر رضا عباسی مدیرکل بهزیستی استان با بیان مطلب فوق به خبرنگاران گفت : شهریه ماهانه مهدهای کودک براساس دستور العمل های موجود ،درجه بندی مهدهای کودک ، گروههای سنی قابل پذیرش در مهدکودکها و… در کمیته تخصصی تصویب شده است و با ابلاغ به مهدهای کودک سراسر استان و الزام ایشان به نصب این مصوبه در محل دید والدین ، لازم الاجرا است .

مدیرکل بهزیستی استان در ادامه درخصوص درصد افزایش شهریه مهدکودکها در سال آموزشی جدید گفت : بطور میانگین شهریه مهدهای کودک استان 20% افزایش داشته است .
دکتر عباسی درخصوص برگزاری کلاسهای فوق برنامه در مهدکودکها و اخذ شهریه  اضافه تر از والدین برای این کلاسها نیز گفت : براساس مصوبه موجود هر مهدکودک مجاز به راه اندازی حداکثر 4 فوق برنامه است که به ازاء هر فوق برنامه تنها مجاز به افزایش شهریه به میزان 5 درصد است که در مجموع برای هر چهار فوق برنامه تنها بیست درصد شهریه قابل افزایش است .
وی همچنین دریافت هرگونه اقلام از جمله دستمال کاغذی ، مایع دستشویی ، کیسه فریزر و…. از خانواده ها در مهدهای کودک را ممنوع اعلام کرد.
مدیرکل بهزیستی استان در خاتمه : رعایت میزان شهریه های اعلام شده را از سوی مدیران مهدهای کودک سراسر استان مورد تاکید قرار داد و افزود : کارشناسان دفتر امور کودکان و نوجوانان و بازرسان اداره بازرسی بهزیستی استان بطور ویژه و با حساسیت کامل در سرکشی های محسوس و نامحسوس زمان بندی شده خود و با انجام پرسش از والدین کودکان حاضر در مهدکودکها برحسن اجرای این مصوبه نظارت خواهند داشت و درصورت بروز تخلف و اخذ شهریه بیشتر با متخلفین برابر قوانین برخورد خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: والدین عزیز درصورت مشاهده تخلف دراین خصوص می توانند شکوائیه خود را به صورت کتبی به ادارات بهزیستی و یا ادارات صنعت ، معدن و تجارت محل سکونت خود اعلام نمایند.