به مناسبت هفته بهزیستی نشست خبری مدیربهزیستی شهرستان کرمان با اصحاب رسانه در محل اداره بهزیستی شهرستان کرمان برگزار شد .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان علیرضا احمدی پور مدیر بهزیستی شهرستان کرمان در نشست خبری هفته بهزستی در جمع خبرنگاران با تشریح خدمات بهزیستی به جامعه هدف گفت : بیش از 70 درصد از درخواست های زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی در یک سال اخیر برای خدمات توانمندسازی وایجاد اشتغال بوده است.

وی اظهار داشت:خدمات ارائه شده به زنان سرپرست خانوار در راستای توانمندسازی از طریق کمک به تحصیل فرزندان ،فراهم نمودن زمینه اشتغال با پرداخت سرمایه کار, مشاوره کاریابی , پرداخت تسهیلات اشتغالزایی وحمایت های بیمه ای انجام شده است

مدیر اداره بهزیستی شهرستان کرمان گفت: عمده کودکان بد سرپرست به دلیل اعتیاد والدین تحت مراقبت های بهزیستی قرار می گیرند لذا توانمندسازی خانواده ها از آسیبب های اجتماعی کودکان جلوگیری می کند.

وی یکی از دلایل مهم از هم گسیختگی خانواده ها را اعتیاد دانست و بیان کرد : بهزیستی زمینه باز پیوند کودکان به خانواده ها را فراهم می کند زیرا هرچه آسیب های اجتماعی افزایش یابد تعداد کودکان بی سرپرست وبد سرپرست نیز افزایش پیدا می کند.

مدیر اداره بهزیستی شهرستان کرمان افزود: بیش از 50 مرکز مشاوره از جمله مشاوره خانوادگی , تحصیلی , سازش ها, تربیت کودکان, آزمایشات ژنتیک  وغربالگری دراستان کرمان فعالیت می کنند که دراین راستا 17 هزار جلسه مشاوره درسال گذشته به مردم شهر کرمان ارائه شده است.

احمدی پور ابراز کرد:سامانه 1480 برای مشاوره تلفنی در شهر کرمان در سال 96 به 57 هزار تماس مشاوره ارائه داده که عمده این تماس ها در روابط زناشویی ومشکلات ارتباطی خانواده ها بوده است.

ایشان با اشاره به فعالیت 130 مهد کودک  تحت نظارت بهزیستی در شهرستان کرمان گفت :  30 درصد از این میزان در مناطق روستایی وبخش های این شهرستان قرار دارند و حدود 9 هزار کودک در این مهد کودکها از آموزش های بهزیستی بهره می برند که این آمار باید با توسعه کمی وکیفی این مهدکودک ها افزایش یابد.

مدیر بهزیستی هرستان کرمان عنوان کرد : بیش از نود درصد کودکان خیابانی شهرستان کرمان اتباع خارجی هستند و بهزیستی با دو مرکز در این شهر بصورت شبانه روزی وظیفه ساماندهی این کودکان را برعهده دارد و همچنین با انجام اقدامات پیشگیرانه و درمانی در برخورد با اسیبهای اجتماعی زمینه ساز پیوند خانواده ها را فراهم  میکند.