مدیر کل بهزیستی استان خراسان رضوی به همراه کارشناسان و روسای ادارات شهرستان های این استان به منظور بهره مندی از تجارب کسب شده از طرحهای بومی پیشگیرانه واقدامات وبرنامه های کاربردی بهزیستی استان کرمان با سفر به استان کرمان با مدیر کل بهزیستی استان کرمان دیدار و گفت و گو کردند .  

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان در این نشست تخصصی که با حضور مدیر کل دفتر اجتماعی استانداری برگزار شدعباس صادق زاده  مدیر کل بهزیستی استان کرمان ضمن عرض خیر مقدم و تبریک فرا رسیدن ایام ا..دهه فجر ماهیت خدمات بهزیستی توانمندسازانه دانست و گفت : با توجه به تعدد معضلات و مشکلات روز جامعه نیازمند ارائه طرح های علمی و نو برای کاهش آسیب های اجتماعی می باشیم .

صادق زاده با بیان اینکه افراد سالم در جامعه محور توسعه پایدار می باشند عنوان کرد : برای تحقق این هدف و همچنین در راستای پیشگیری از تولد کودکان دارای معلولیت کارشناسان بهزیستی استان کرمان اقدام به طراحی و مصوب نمودن قانون ماده 75 آزمایشات ژنتیک پیشگیری از معلولیت ها نمودند .

وی یکی از اهداف مهم بهزیستی استان کرمان را تلاش برای ارتقاء شرایط به زیستن جامعه هدف دانست و اظهار داشت : بهزیستی استان کرمان آماده انتقال تجارب ارزشمند به دست آمده در این زمینه به همه زیرمجموعه های بهزیستی در سطح منطقه وکشور است .

 پور یوسف مدیرکل بهزیستی استان خراسان رضوی با اشاره به نمود پررنگ مشکلات اجتماعی در شهرهای بزرگ مهاجرپذیر  گفت : حضور در استانهای قوی، صاحب سبک و نوآور در منطقه 2ادارات کل بهزیستی کشور از جمله بهزیستی کرمان زمینه ساز طراحی و تدوین برنامه ها و طرحهای ارزشمند و موثر در کنترل وپیشگیری از معضلات اجتماعی و معلولیت ها خواهد شد .

مدیر کل بهزیستی استان خراسان رضوی با تشریح برنامه ها و عملکرد بهزیستی این استان خاطر نشان کرد :امیدواریم با تعاملات بیشتر واتقال تجارب ارزشمند بدست آمده  به زودی شاهد اجرای طرحهای نوین و پایدار در زمینه خدمت به جامعه هدف در سطح منطقه وپس از آن در سطح کلان کشوری  باشیم.

 در ادامه زهرا موسی پور مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری ضمن عرض خیر مقدم وتبریک فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با تاکید بر شناسایی آسیب های اجتماعی  گفت : کنترل آسیبهای اجتماعی باید با تفکری پیشگیرانه وتدوین برنامه های مدون وعلمی پیگیری شود که به حمدالله ارگانها ونهادهای مرتبط با این موضوع در سطح استان کرمان با بهره مندی از مدیران خلاق وکارشناسان توانمند در این حوزه گامهای بلند وموثری برداشته اند که به زودی شاهد بروز اثار مثبت این طرحها وبرنامه ها در سطوح مختلف ملی ومحلی خواهیم بود .