مدیر کل بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه کرمان در اجرای بسیاری از طرح ها پیشگام است گفت : با همکاری دادگستری تفاهم نامه اجرای آموزش های پیش از ازدواج در آینده نزدیک منعقد و به قانون تبدیل می شود .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان عباس صادق زاده مدیر کل بهزیستی استان کرمان  در نشست خبری شورای هماهنگی دستگاه های زیر مجموعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی کرمان در هفته دولت با بیان اینکه بهزیستی متولی مسائل اجتماعی می باشد عنوان کرد : آموزش های قبل از ازدواج زوجین برای ثبت ازدواج الزامی می شود .

وی با اشاره به اینکه ریشه بسیاری از اختلافات خانوادگی و طلاق ها ی کنونی در ازدواج های غیر کارشناسی ، احساسی است گفت : تفاهم نامه بین بهزیستی و داگستری در راستای کاهش طلاق اجرایی می شود .

مدیر کل بهزیستی استان کرمان با بیان  اینکه برای کاهش آسیب های اجتماعی برنامه های پیشگرانه طراحی شده است اظهار داشت : حل مسائل و معضلات اجتماعی از عهده یک سازمان برنمی آید بنابراین همه افراد جامعه باید نسبت به مشکلات جامعه مسئول باشند و با دولت همکاری داشته باشند .

صادق زاده با بیان اینکه استان کرمان در بسیاری از مسائل پیش گام بوده است خاطرنشان کرد :  ایده طرح الزام به انجام غربالگری و مشاوره ژنتیک ازسوی بهزیستی استان ارائه و در برنامه ششم توسعه به قانون تبدیل شد .

ایشان با بیان اینکه براساس تحقیقات انجام گرفته هیچ یک از افراد تحصیل کرده جامعه انگیزه نسبت به ارتقاء دانش اجتماعی ندارد گفت : بسیاری از جوامع با وجود شرایط نامناسب اقتصادی به مسائل اجتماعی آگاهی دارند .

وی با تاکید بر اینکه مسئولان و همه افرا جامعه باید خود را در برابر آسیب های اجتماعی مسئول بدانند خاطر نشان کرد : 87 درصد کودکانی که در مراکز تحت نظارت بهزیستی نگهداری می شوند بدسرپرست و مابقی بی سرپرست هستند که آمار نگران کننده ای است .