جلسه شورای سالمندان با حضور استاندار ، مدیر کل و معاون توانبخشی بهزیستی استان کرمان ، مدیر کل امور اجتماعی استانداری و اعضاء شورا در محل سالن پیامبر اعظم استانداری برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان محمد جواد فدایی استاندار کرمان احترام ویژه به سالمندان را از آموزه های فرهنگ اسلامی دانست و بیان کرد : وجود افراد سالخورده در جمع خانواده ها باعث رحمت می باشد .

استاندار کرمان با بیان اینکه جلسات مربوط به شورای سالمندان باید با جدیت پیگیری شود عنوان کرد : ادارات در استان موظف به اجرای سند راهبردی ابلاغ شده می باشند .

 عباس صادق زاده مدیر کل بهزیستی کرمان با تاکید بر تکریم جایگاه سالمندان در جامعه گفت : یکی از اهداف مهم بنیاد فرزانگان ارتقاء کیفیت سلامت جسمی و روانی – مشارکت و بهره مندی از توانایی های سالمندان در جامعه است .

عباس صادق زاده از ابلاغ سند راهبردی سالمندان و تاکید بر اجرای مفاد این سند خبر داد و اظهار داشت : امیدواریم با اجرای مفاد این سند و همچنین تصمیمات کاربردی و کارشناسی شده اقدامات مطلوبی برای جمعیت سالمندان صورت پذیرد .

وی یکی از دلایل رشد سالمندی را کاهش زادو ولد عنوان کرد و گفت : رشد سالمندی را نمیتوان کنترل کرد اما باید برای داشتن سالمندی سالم و استفاده بهینه این قشر از امکانات موجود در جامعه برنامه داشته باشیم .