مدیر کل بهزیستی استان کرمان به مناسبت بیست و هشتمین دوره مسابقات فرهنگی ،امدادی  رفاقت مهر با مدیر کل و معاونین هلال احمر از محل برگزاری مسابقات بازدید کردند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان عباس صادق زاده مدیر کل بهزیستی کرمان با تقدیر و تشکر از خدمات ارزشمند جمعیت هلال احمر در خدمت رسانی به افراد آسیب دیده عنوان کرد : در راستای افزایش آمادگی برای مقابله با حوادث و بلایای طبیعی باید آموزش های لازم  و تکنیکی را به افراد جامعه ارائه نماییم .

 عباس صادق زاده با اشاره به نقاط مشترک دو سازمان در خدمت رسانی به افراد آسیب پذیر اظهار داشت : با کسب تجربه از اتفاقات گذشته زلزله بم و زرند باید با آگاهی کامل از چگونگی امداد رسانی به کودکان ،زنان ،معلولین و نیازمندان وارد عمل شویم .

وی تفاهم نامه همکاری بهزیستی و هلال احمر را سرآغاز ارتقاء آگاهی و توانمند سازی افراد در مواجه با بلایای طبیعی دانست و گفت  : با ایجاد مانور و تکنیک های حادثه باید  آموزش کنترل مدیریت روحی و روانی فرد آسیب دیده را در دستور کار قرار دهیم .

رضا فلاح مدیر عامل جمعیت هلال احمر  خاطر نشان کرد : راه اندازی موزه زلزله بم برای استفاده از تجربیات بدست آمده از آن حوادث مورد نیاز مملکت می باشد   .