مدیر کل  بهزیستی استان کرمان و اعضاء شورای معاونین به منظور بررسی فرآیند همکاری بین بهزیستی و شهرداری در حوزه مسائل اجتماعی با شهردار کرمان دیدار و گفت و گو نمودند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان عباس صادق زاده مدیر کل بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه همکاری شهرداری با بهزیستی در حل مسائل اجتماعی موثر می باشد عنوان کرد : با گسترش دامنه همکاری بین سازمان های متولی مسائل اجتماعی شرایط بهتر زیستن را برای افراد جامعه فراهم نماییم .

عباس صادق زاده با تاکید بر مناسب سازی فضاهای شهری گفت : با اجرای درست و استاندارد مناسب سازی سطح شهر برای عبور و مرور  عموم مردم به ویژه افراد معلول ، سالمندان ، خانم های باردار و ….می توان بهداشت روحی و روانی افراد را در راستای بهتر زیستن بالا ببریم .

وی پرداختن به مشکلات متکدیان –مناسب سازی –کودکان خیابانی و کودکان کار را مستلزم نگاه وسیع تر سازمان ها به ویژه شهرداری ها عنوان کرد و اظهار داشت : با یک نگاه جدید و تعامل بین شهرداری و بهزیستی می توان بخشی از نیاز های افراد جامعه را  برطرف نمود .

مهران عالم زاده شهردار کرمان ارزیابی فضاهای عمومی و توجه به نیازهای معلولین و جانبازان را از ضروریات هر جامعه دانست و عنوان کرد : مسئولین باید با رویکرد عدالت محور در راستای ساماندهی مشکلات  این قشر از جامعه گام بردارند  .

ایشان فضاهای شهری را برای عبور و مرور افراد معلول و جانباز نامناسب خواند و خاطرنشان کرد : به دلیل افزایش جمعیت میانسال در کشور و همچنین توجه به نیازهای زیستی آنان مناسب سازی فضاهای عمومی برای افزایش امید به زندگی این افراد بسیار حائز اهمیت می باشد .

شهردار کرمان در این جلسه با اعلام آمادگی برای همکاری و هم افزایی بین بهزیستی و شهرداری با یک نگاه جدید خبر داد .