جلسه شورای اجتماعی شهرستان نرماشیر  به مناسبت سالگرد برگزاری نماز جمعه ایران اسلامی با حضورمدیر کل بهزیستی استان کرمان ، فرماندار ، امام جمعه ، روسای ادارات  بهزیستی شرق استان – فرمانده نیروی انتظامی شهرستان نرماشیر  در محل فرمانداری برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان عباس صادق زاده مدیر کل بهزیستی استان کرمان در جلسه شورای اجتماعی نرماشیر با تبریک فرا رسیدن سالروز اقامه نماز جمعه در کشور عنوان کرد : ائمه جمعه از تریبون های نماز جمعه به عنوان یک قرارگاه اجتماعی بسیار تاثیرگذار می توانند نقش مهمی در آگاهی بخشی پیشگیرانه و سلامت محور در جامعه داشته باشند .

صادق زاده با اشاره به تعدد مسائل اجتماعی عنوان کرد : باید با استفاده از ظرفیت های غیر دولتی و شناسایی معضلات اجتماعی به صورت منطقه محور برای توانمندسازی گروه های هدف  به ارائه خدمت بپردازیم .

مدیر کل بهزیستی استان کرمان با اشاره به سند اجتماعی استان خاطر نشان کرد : باید با استفاده از کارگروه های تخصصی فرهنگی و اجتماعی و با تعامل فرماندار ، عالی ترین مقام شهرستان  در راستای کاهش آسیب های اجتماعی تلاش شود .

 مشکی فرماندار شهرستان نرماشیر با بیان اینکه نماز جمعه میعادگاه سیاسی  وعبادی میباشد گفت :  یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایجاد پایگاه های اقامه نماز در نقاط مختلف کشور است .

فرماندار نرماشیر با اشاره به جایگاه مهم  بهزیستی در حوزه مسائل اجتماعی اظهار داشت : گزارشات رسیده حاکی از آن است که در هفته بهزیستی در شهرستان ها اقدامات خوبی در برگزاری و اهمیت نمازجمعه صورت گرفته است .

مشکی اقدامات بهزیستی شهرستان نرماشیر را در حوزه مسائل اجتماعی مناسب ارزیابی کرد و خاطر نشان کرد : گسترش فعالیت های بهزیستی این شهرستان در حوزه مسائل توانبخشی قابل تقدیر می باشد و در روستاها و شهرهای کمتر برخوردار نیز باید این فعالیت ها ارتقاء یابد .

آزادمنش رئیس اداره بهزیستی نرماشیر با اشاره به تاسیس بهزیستی این شهرستان در سال 90 گفت : از

 سال 95  مراکز خدمات رسانی به جامعه هدف  و مهدهای کودک با ارائه یک وعده غذای گرم را گسترش داده ایم .

وی در ادامه افزود: در این شهرستان 3 کلینیک مددکاری ، اورژانس اجتماعی ، مرکز مشاوره ، کمپ ترک اعتیاد به جامعه  خدمات ارائه می کنند لازم به ذکر است در شهرستان نرماشیر باتوجه به جمعیت و معلولیت که در این شهرستان نیاز به کلینیک فیزیوترااپی ، گفتار درمانی ، کاردرمانی  دارد.