دومین جشنواره تجلیل از روانشناسان ، مشاوران و فعالان حوزه سلامت روان به مناسبت روز جهانی روانشناس با حضور مدیرکل بهزیستی استان کرمان ،معاون  امور توسعه و پیشگیری بهزیستی کرمان ،  معاون پیشگیری از وقوع جرم داداگستری ، مدیر کل امور اجتماعی استانداری ، مشاوران و روانشناسان بخش دولتی و غیر دولتی در محل سالن نشاط اداره کل بهزیستی استان کرمان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان عباس صادق زاده مدیر کل بهزیستی کرمان با تاکید بر استفاده از خرد جمعی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی گفت : با توجه به رشد معضلات اجتماعی در جامعه ،باید با ایجاد تشکل های علمی و تعاملات اثر بخش به استحکام خانواده ها و کاهش آسیب های اجتماعی کمک نماییم .

 

عباس صادق زاده بررسی و آگاهی از آسیب های اجتماعی در نوجوانان و جوانان را بسیار مهم دانست و اظهار داشت : مداخلات بهنگام و استفاده از دانش مشاورین به پیشگیری و عدم گسترش مشکلات اجتماعی در بین قشر آسیب پذیر جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان منجر می شود.

 

وی مردم را برای اجرای برنامه های مدون و اثرگذار برای پیشگیری از آسیب ها سرمایه هایی ارزشمند دانست و عنوان کرد : بیش از 300 مرکز مشاوره با بهزیستی همکاری دارند که توسعه این مراکز باعث می شود از ظرفیت مردم و تشکل های مردمی برای رسیدن به اهداف سازمانی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی استفاده نماییم .

 

 

اسلامی معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری  استان کرمان با اشاره به اینکه عمل به نکات مطرح شده در احادیث و کلام ائمه معصومین می تواند از بروز مشکلات اجتماعی جلوگیری نماید ؛ خاطر نشان کرد : مشاورین و روانشناسان با تکریم ارباب رجوع و رعایت اصول اخلاقی به افراد جامعه برای بهتر زیستن کمک نمایند .

 

زهرا موسی پور مدیر کل امور اجتماعی استانداری خوش زبانی و خوش اخلاق بودن در حوزه روانشناسی و مشاوره را بسیار موثر دانست و بیان کرد : مشاورین باید با اخلاق ، رفتار مناسب و صعه سدر مشکلات ارباب رجوع را بررسی کنند و بهترین راه حل را ارائه دهند.

 

در پایان میزگرد تحلیل و بررسی چالش های خدمات روانشناسی و مشاوره انجام شد .