مراسم افتتاح کارگاه آموزشی  طرح توسعه مراقبت از فرزندان در خانواده با حضور مدیر کل ، معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کرمان  و مددکاران برگزیده منطقه 2 کشوری در محل هتل گواشیر کرمان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان عباس صادق زاه مدیر کل بهزیستی کرمان با اشاره به برگزاری 3 روزه این دوره گفت : این دوره با برنامه ریزی مشترک دفتر امور کودکان و نوجوانان بهزیستی کشور و کانون کلینیک های مددکاری ایران با هدف مراقبت صحیح از فرزندان در خانواده طراحی شده است .

عباس صادق زاده مداخلات بهنگام مددکاران در بحران های اجتماعی را بسیار مهم دانست و اظهار داشت : این مداخلات به احیاء خانواده و بهبود عملکرد افراد آسیب پذیر منجر و همچنین به داشتن جامعه ای سالم و پویا کمک می کند .

وی با بیان اینکه مددکاری نقش و جایگاه ویژه ای در سلامت اجتماعی دارد، گفت : مددکار نه فقط در نجات یک انسان ، گروهی از انسان ها  بلکه در نجات یک جامعه می توانند موثر باشند.

ایشان فرزندان تحت حمایت را سرمایه هایی دانست که خدمات تخصصی مددکاری می تواند این فرزندان را به سمت و سوی زندگی با کیفیت و موفق سوق دهد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با تاکید بر ضرورت توانمند سازی فرزندان تحت حمایت گفت : در حال حاضر تعداد 2100 فرزند بی سرپرست و بدون سرپرست صلاحیت دار در خانواده های جایگزین نگهداری می شوند که باید که اجرای طرح هایی از جمله توسعه مراقبت از فرزندان در خانواده نه تنها به استقلال و توانمند سازی فرزندان منجر می شود بلکه  توانمندی خانواده هایی که وظیفه سرپرستی این فرزندان را برعهده گرفته اند نیز در پی دارد .

در ادامه محمود منصوری معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کرمان نیز در سخنانی گفت : طرح توسعه مراقبت از فرزندان در خانواده به مدت سه روز تا چهارشنبه 9 اسفندماه سالجاری برای مددکاران اجتماعی کلینیک های مدکاری کرمان و  سیستان و بلوچستان بر گزار می شود.

معاون امور اجتماعی با اشاره به اینکه خدمات مددکاری در سطح ملی و استانی مورد توجه مدیران و برنامه ریزان قرار گرفته است بنابراین باید مراکز مددکاری به ویژه کانون کلینیک های مددکاری اجرای خدمات هر چه تخصصی تر و متناسب با شرایط اچتماعی روز را طراحی و عملیاتی نمایند