ششمین نشست شورای مدیران بهزیستی استان های منطقه 2 کشور با حضور مدیران کل استان های خراسان جنوبی ،کرمان ،خراسان رضوی ، سیستان و بلوچستان  ،معاونین و روسای ستادی در سالن کنفرانس اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی برگزار شد.

 به گزرش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان   :عباس صادق زاده مدیر کل بهزستی کرمان و رئیس منطقه 2 در آیین افتتاح این جلسه ، گفت : بررسی و تصویب مسائل مطرح شده در کارگروه های 7گانه منطقه که در استان ها برگزار می شود هدف اصلی این نشست ها می باشد .

عباس صادق زاده با تشریح دیدگاه های رئیس سازمان بهزیستی کشور در موضوع اجرایی شدن مصوبات کار گروه ها اظهار داشت : مصوبات کارگروههای مناطق در کاربردی شدن و سرعت بخشی به  تصمیمات کلان غیرقابل انکار است .

وی با تاکید بر نوسازی ابزارها و فرایند های منتهی به عمل اظهار داشت : در برنامه ششم توسعه برای  مسائل اجتماعی جایگاه ویژه ای تعریف شده که جایگاه تعریف شده و تکالیف قانونی برنامه ششم توسعه  به افزایش مسئولیت سازمان بهزیستی منجر شده است .

رئیس استان های  منطقه 2 کشوربا اشاره به ضرورت پیگیری به روز مسائل اجتماعی  افزود: سازمان بهزیستی به عنوان یک سازمان تخصصی باید با نوسازی فرآیندها و ابزار بتواند با روش های علمی وتخصصی به رفع مسائل اجتماعی پرداخته و مطالبات را پاسخگو باشد .

 مدیر کل بهزیستی  استان کرمان  با مقایسه بین رخدادهای اجتماعی و تکالیف قانونی سازمان بهزیستی در برنامه ششم توسعه ، گفت : نتیجه و برون داد این نشست ها و جلسات باید به  یک نسخه اجتماعی جدید  برای  کاهش و کنترل  آسیب های اجتماعی  منتهی شود .

صادق زاده با بیان اینکه نسخه های اجتماعی تولید شده باید مبتنی بر شرایط بومی و منطقه ای باشد ، افزود : باید نسخه های تولید شده در سطح استان ها در اختیار عموم قرار گیرد و با جذب مشارکت اجتماعی شرایط اجرای این نسخه ها فراهم شود.

لازم به ذکر است شورای مدیران منطقه 2 کشور به مدت 2 روز درخراسان جنوبی به بررسی مصوبات کارگروه های مختلف می پردازد .