به مناسبت فرارسیدن روز جهانی سالمند ، مراسم بزرگداشت این روز با حضور اعضاء شورای سالمندی استان و جمع کثیری از سالمندان، در بهزیستی کرمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان : دراین مراسم دکتر عباسی ، مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به وجود 2367 سالمند خدمت بگیر از بهزیستی گفت : از این تعداد افراد 1290 زن و 908 نفر مرد می باشد که از خدمات بهزیستی در حوزه های اجتماعی ، توانبخشی و پیشگیری بهرهمند هستند.

وی با بیان اینکه از این تعداد 1436 نفر مستمری بگیر و 244 نفر از خدمات مراکز شبانه روزی استفاده می کنند، افزود: علاوه بر این سالمندان از خدماتی چون توزیع وسایل کمک توانبخشی ، کمک های موردی نقدی و غیر نقدی ، خدمات توانبخشی و… که بوسیله بهزیستی ارایه می شوند، استفاده می نمایند.
دکتر عباسی تعداد مراکز شبانه روزی نگهداری از سالمندان را در استان 4 مرکز عنوان کرد و گفت: از این 4 مرکز 3 مرکز در کرمان و یک مرکز در بم درحال فعالیت می باشد .
وی ارائه خدمات لازم به سالمندان در منزل را وابسته به یک مرکز در استان دانست و گفت :این مرکز به سالمندان در 3 شهرستان کرمان ، زرند و بردسیر ارائه خدمات می نماید.
دکتر عباسی در ادامه با اشاره به اینکه دوران سالمندی آینده همه ی ماست و دوره ای است که همه باید روزی آن را تجربه کنند ,  افزود: وظیفه ما است تا با تکریم سالمندان برکت را به زندگی دینوی و سعادت را به عنوان توشه راه آخرتمان ذخیره نمائیم.
بزرگداشت روز جهانی سالمند در بهزیستی کرمان با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی ، هنری و شعر خوانی توسط یکی از سالمندان همراه بود و درپایان از تعدادی از بازنشستگان ،سالمندان و  و برگزیدگان مسابقات خاطره خوانی سالمندان با اهداء جوایزی تقدیر شد.   
گفتنی است در حاشیه برگزاری این مراسم نمایشگاهی از آثار صنایع دستی سالمندان برپا شد که مورد توجه شرکت کنندگان در مراسم قرار گرفت.