مدیر کل بهزیستی استان کرمان در همایش تجلیل از فعالان امر اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر در حوزه کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی در کرمان که با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری،فرمانده نیروی انتظامی استان و جمعی دیگر از مسئولین برگزار شد گفت : عبور از معضل مواد مخدر را باید از طریق مردم دنبال کرد.

به گزارش روابط بهزیستی استان کرمان ،صادق زاده با اشاره به اینکه همه دنیا با معضل مواد مخدر مواجه است و بسیاری از کشورها عبور از این موضوع را از طریق مردم دنبال کرده اند، یادآورشد: دولت باید در برنامه ریزی و سکانداری نقش آفرینی داشته و اجرا را به مردم بسپاریم و این حلقه مفقوده موضوعات مواد مخدر اعم از پیشگیری و مبارزه است.

وی با اشاره به اینکه هرچه به سمت مردمی کردن فعالیت ها پیش رویم، موفقیت ما بیشتر است افزود:اما اشکالی که در جامعه هست، این است که متاسفانه نهاد های مردمی که بصورت تخصصی بحث هایی چون پیشگیری از مواد مخدر و کاهش آسیب های اجتماعی فعال باشند ،وجود ندارد.
مدیرکل بهزیستی استان کرمان با تاکید براینکه سند و رویه واحدی در زمینه مبارزه با مواد مخدر وجود ندارد، خاطر نشان کرد: باید موضوع مواد مخدر را یکی از دغدغه های جدی خانواده قرار داد و مسئولیت پذیری خانواده را در پیشگیری و مبارزه بالاتر برد.
صادق زاده نقش خانواده ها را در بحث پیشگیری کمرنگ دانست و اظهار داشت : باید به این مسئله توجه کرد و خانواده ها را نسبت به پیشگیری حساس کرد تا با قرار گرفتن در کنار فرزندان شاهد اتفاقات جدیدی در مبارزه و مقابله با آسیب های اجتماعی چون اعتیاد باشیم .

در پایان این همایش تجلیل از فعالان امر اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر در حوزه کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی که با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان، فرماندار و برخی از مسئولین دستگاه های اجرایی استان برگزار شد و فعالین امر اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر مورد تجلیل قرار گرفتند.