دکتر رضا عباسی مدیر کل بهزیستی استان کرمان در همایش پیاده روی خانواده ها که به مناسبت  هفته مبارزه با مواد مخدر و با همکاری  بهزیستی ،استانداری و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر برگزار شد، با تأکید بر نقش موثر خانواده ها در پیشگیری از اعتیاد فرزندان گفت: برای پیشگیری از پدیده ی شوم اعتیاد که متأسفانه امروزه از حالت سنتی به سمت صنعتی تغییر یافته نیاز به همراهی و مشارکت همه آحاد جامعه می باشد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان، در این همایش پیاده روی که از گنبد جبلیه تا مجتمع پردیس قایم برگزار شد، دکتر عباسی دبیر کمیته فرهنگی و پیشگیری  شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر افزود : خوشبختانه با فعالیتهای نهاد های انتظامی در کشف مواد مخدر سعی شده تا از پیامدهای بعدی توزیع مواد جلوگیبری شود. وی با ارایه گزارشی از اقدامات نیروی انتظامی در کشف مواد مخدر و فعالیتهای بهزیستی در آگاه سازی و پیشگیری از بروز و شیوع اعتیاد در جامه اظهار داشت : تاکنون فعالیتها و گامهای ارزشمندی در این مسیر برداشته شده است اما با توجه به قرار گرفتن کرمان در مسیر ترانزیت مواد مخدر از افغانستان به کشورهای شمال ایران باید با همت همه نهاد و مردم به سمت مبارزه با مواد مخدر پیش رویم .
وی از خانودها خواست تا با افزایش سطح آگاهی خود و اطلاع از شیوه های آگاه سازی فرزندان تلاش نمایند تا کودکان و جوانان آینده ساز این مملکت را با ارایه آموزشهای لازم در برابر این بلای خانمان سوز مصون نمایند.
گفتنی است در این همایش پیاده روی که با حضور جمع کثیری از خانواده های کرمانی و با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی ،هنر ی و ورزشی مفرح همراه بود با انجام قرعه کشی به تعدادی از شرکت کنندگان ،جوایزی از قبیل وسایل مختلف ورزشی چون دوچرخه ،کفش اسکیت ،اسکوتر و … اهدا شد.