جلسه کمیته فرهنگی وپیشگیری استان با حضور دبیر شورای هماهنگی مبازه با مواد مخدر، مدیر کل بهزیستی استان کرمان و رئیس کمیته فرهنگی و پیشگیری  و اعضاء کمیته فرهنگی و پیشگیری در محل سالن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان عباس صادق زاده رئیس کمیته فرهنگی وپیشگیری با تشریح اجرای برنامه های پیشگیرانه در استان گفت : باید با اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی دانش و آگاهی افراد جامعه را نسبت به عوارض مصرف مواد مخدر به ویژه مواد مخدر صنعتی بالا ببریم .

صادق زاده با تاکید بر استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در حوزه مسائل اجتماعی عنوان کرد : به کارگیری مداخلات مردم در مسائل و مشکلات مربوط به خود و جامعه و همچنین استفاده از ظرفیت افراد و سازمان های مردم نهاد می تواند به کاهش مصرف مواد و در نتیجه کاهش آسیب های اجتماعی منجر شود .

دراین جلسه اداره ارشاد اسلامی در حوزه پیشگیری به ارائه گزارش پرداخت و در ادامه معاون اجتماعی اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گزارش عملکرد این اداره را در 6 ماه اول در حوزه پیشگیری را ارائه نمود و در پایان نماینده استانداری به بررسی تفاهم نامه های سه جانبه پیشگیری پرداخت .