نشست کمیسیون مولیت های اجتماعی اتاق کرمان با حضور مدیر کل بهزیستی استان کرمان ، شهردار ، فرماندار ، رئیس اتاق بازرگانی کرمان و جمعی از مدیران م مسئولان در محل اتاق بازرگانی برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی کرمان عباس صادق زاده مدیر کل بهزیستی استان کرمان در این نشست  با اشاره به مشکلات متعدد اجتماعی جامعه گفت : در شرایط فعلی جامعه نباید از دولت به تنهایی انتظار داشت که به همه مسائل اجتماع بپردازد زیرا ظرفیت های دولت برای مدیریت و ساماندهی با میزان مسائل اجتماعی برابر نیست.

 عباس صادق زاده با تاکید بر استفاده بهینه از ظرفیت فعالان اقتصادی عنوان کرد :  برای اجرای مسئولیت های اجتماعی باید با هم افزایی ، بهره مندی از ظرفیت دولت و کمیسیون فعالیت های فرهنگی و اجتماعی را با هدف کاهش آسیب ها انجام شود .

وی بزرگترین و موثرترین اقدام کمیسیون مسئولیت های اجتماعی اتاق کرمان را برنامه ریزی و مدیریت اینگونه فعالیت ها دانست و گفت: اجرای فعالیت های اجتماعی را سایر دستگاه ها و سازمان های مردم نهاد نیز می توانند انجام دهند.

 صادق زاده افزود: مرکز جامع علمی کاربردی و مرکز پژوهش های بهزیستی به طور کامل در اختیار کمیسیون مسئولیت های اجتماعی قرار دارد تا بتواند از این ظرفیت برای برنامه ریزی و مدیریت بهتر استفاده کند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به تدوین سند فرهنگی و اجتماعی متناسب با هر منطقه و محله خاطر نشان کرد : اگر نسخه ای با رویکرد پیشگیری و سلامت محوری خلق شود، بزرگترین کاردر راستای سلامت روان و سلامت اجتماعی افراد جامعه  در طول تاریخ انجام شده است.

 

رئیس اتاق بازرگانی  کرمان در این نشست با بیان اینکه فعالان اقتصادی همواره در پرداختن به امور خیر و انجام مسئولیت های اجتماعی پیشگام بوده‌اند، گفت: بنگاه‌ها و مجموعه‌های اقتصادی حتی در شرایط اقتصادی سخت کنونی، مسئولیت‌های اجتماعی را فراموش نکرده‌اند و با درک صحیح از این موضوع به آن می پردازند.

مهدی طبیب زاده، اظهار امیدواری کرد: کمیسیون مسئولیت های اجتماعی اتاق کرمان بتواند به ساماندهی اینگونه فعالیت ها و هم‌افزایی برنامه‌ها و اندیشه‌ها بپردازد که باید برای تحقق این مهم، با کمک دستگاه های متولی نقشه راهی را ترسیم کند.

محمدحسین اکبری یزدی، رئیس کمیسیون مسئولیت های اجتماعی اتاق کرمان نیز در ادامه این نشست، حل آسیب‌های اجتماعی و تدوین برنامه های عملیاتی را از جمله اولویت های این کمیسیون عنوان کرد و گفت: به نظر می رسد اولویت در احداث مکان ها توسط خیرین با اماکن ورزشی باشد.