با حضور مدیر کل و معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کرمان، فرماندار زرند،رئیس دادگستری ،دادستان زرند، مدیریت آموزش و پرورش و جمعی از مسئولین ادارات شهرستان زرند جشن روز جهانی کودک در تالار مروارید شهر زرند برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان در این مراسم صادق زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان نیز با ابراز خرسندی از اجرای جشن روز ملی کودک و تبریک این روز ،گفت : باید توجه و اهمیت دادن به کودکان  یکی از دغدغه های  مهم و اساسی مسئولین در کشور باشد .

وی افزود : کودکان سرمایه های عظیم ایران اسلامی هستند که باید با نگاه ویژه نسبت به تربیت آنها اقدام نمائیم.
مدیرکل بهزیستی استان کرمان برنامه ریزی برای ارایه آموزشهای لازم به کودکان در مباحث مختلف،مذهبی ، انسانی و اخلاقی را از اولویت های والدین و مسئولین برشمرد  و اظهارداشت : همه ارگان ها و نهادها باید برای کودکان برنامه داشته باشند و هیچ نهادی نمی تواند خود را جدا از کودکان بداند.
صادق زاده از روز کودک به عنوان روزی یاد کرد که کودکان می توانند خواسته های خود را مطرح کنند و گفت: روز کودک روزی است که بزرگترها صدای کودکان را می شنوند.
مدیر‌کل بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه کودکان از مهم‌ترین مخاطبان عرصه سلامت جامعه به شمار می‌روند و ضرورت دارد در کنار سلامت جسمی به سلامت روانی آنان نیز توجه ویژه داشته‌باشیم افزود : همه باید در راستای رشد و تعالی آنان با برنامه‌های کاربردی فرهنگی و آموزشی تلاش کنیم.
 حبیب الله خنجری فرماندار زرند نیز در این مراسم ضمن تبریک روز جهانی کودک، کودکان را سرمایه های آینده کشور دانست و گفت: این روز تنها بهانه ای است که به ما پدران و مادران یادآوری کند که این کودکان ذخایر آینده هستند و تربیت و پرورش انها باید در در رأس تمامی فعالیت های ما قرار گیرد.
فرماندار شهرستان زرند ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این جشن از خانواده ها و مربیان خواست تا کودکان را برای حضور در جامعه بیش از پیش مهیا کنند و تصریح کرد: خواسته ها و نیازهای عاطفی کودکان باید با در نظر گرفتن روحیه لطیف آنها برآورده شود.
خنجری خطاب به اظهار داشت: والدین باید اصل تعلیم و تربیت را به عنوان یک ضرورت بدانند و با تشویق، بالا بردن اعتماد به نفس، کشف استعدادهای نهفته سعادت واقعی را به کودکان هدیه دهند.
شایان ذکر است اجرای برنامه های فرهنگی و هنری شاد چون مسابقه، سرود خوانی، نمایش و برگزاری نمایشگاه از دیگر برنامه های این بزرگداشت روز جهانی کودک در شهرستان زرند بود.