قائم مقام رئیس و مدیر کل حوزه ریاست سازمان بهزیستی کشور گفت:  مراكز توسعه خدمات بهزيستي در كشور با هدف توسعه كمي و كيفي خدمات با معيارهاي 44 گانه در30 منطقه كمتر برخوردار كشور دائر مي‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، پهبد پورشبانان در آئین افتتاحیه مرکز جامع خدمات بهزیستی این شهرستان با قدردانی از تلاش‌های مدیرکل بهزیستی استان کرمان اظهار داشت:  در سال گذشته مقام معظم رهبری در فرمایشات خود به کنترل و  پیشگیری از آسیب های تأکید کردند و دولت نیز در این راستا احساس مسئولیت کرد و این تکلیف را برعهده سازمان بهزیستی گذاشت.

وی تصریح کرد: مراكز توسعه خدمات بهزيستي در كشور با هدف توسعه كمي و كيفي خدمات با معيارهاي 44 گانه در30 منطقه كمتر برخوردار كشور دائر مي‌شود.

قائم مقام رئیس و مدیر کل حوزه ریاست سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه الویت راه اندازی مراکز توسعه خدمات بهزیستی به استان های کرمان و سیستان و بلوچستان داده شده است تصریح کرد: راه اندازی مراکز در این استان ها در دستور کار است.

وی با بیان اینکه از طریق تلفیق بودجه برنامه ششم توسعه کشور اعتبارات خوبی به سازمان بهزیستی تخصیص داده شد؛ گفت: بعد از چند سال رکود شاهد افزابش مستمری مددجویان بودیم.

پورشبانان با اشاره به اجباری شدن مشاوره ژنتیک که طرح آن از بهزیستی استان کرمان شکل گرفت گفت: سالانه بیش از سه هزار معلول به دنیا می آید که با اجرای این طرح شاهد کاهش چمشگیر معلولیت در جامعه خواهیم بود.

یدالله سالاری رئیس بهزیستی عنبرآباد با بیان اینکه این مرکز  باهدف ارائه خدمات فوری درب منزل معلولان و افرا نیازمند و آسیب‌پذیر راه اندازی شده است اظهار داشت: 860 معلول در شهرستان عنبرآباد پشت نوبت حمایت بهزیستی و فاقد وسیله نقلیه هستند.

عباس صادق زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان نیز تصریح کرد: با اطلاع رسانی صحیح و اجرای طرح های پیشگیری از معلولیت ها به مردم مناطق محروم و کم برخودار از به وجود آمدن معلولیت ها می توان جلوگیری کرد.

یحیی کمالی‌پور نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی در این آیین با بیان اینکه در کمیسیون تلفیق بودجه خواستار افزایش مستمری افراد تحت حمایت بهزیستی شدیم اظهار داشت: مشکلات این خطه با ظرفیت های استانی و شهرستانی قابل حل نیست و نیازمند حمایت های کشوری است که با جداسازی حوزه جنوب از مرکز استان این مشکل مرتفع می شود.

محمد حجتی پور فرماندار عنبرآباد  نیز در این آئین با قدردانی از تلاش های بهزیستی در این شهرستان اظهار داشت: پیش بینی شده است که در سالجاری اعتبارات عمرانی در شهرستان عنبرآباد به اداره بهزیستی تعلق بگیرد.

 

انتهای پیام/