مدیرکل بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه 70درصد پذیرش‌ شده‌های کودکان خیابانی در مراکز ترخیص های موفقی دارند گفت: مراکز نگهداری به تنهایی نمی‌توانند کودکان خیابانی را ساماندهی کنند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، عباس صادق‌زاده در بازدید از غرفه هفته‌نامه ثارالله استان کرمان در سومین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان کرمان با قدردانی از نشریه در همرایی مسائل اجتماعی، ساماندهی کودکان خیابانی را یکی از وظایف بهزیستی عنوان کرد  و افزود:  سازمان بهزیستی  در راستای این مأموریت تلاش دارد به معنای واقعی ساماندهی کودکان خیابانی را دنبال کند.

 

وی از وجود دو مرکز نگهداری کودکان خیابانی در استان کرمان خبرداد و گفت: کرمان تنها استانی است که در سطح کشور دارای دو مرکز است.

 

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه آموزش‌های لازم برای بازپیوند این افراد به خانواده‌ها در مرکز روزانه نگهداری کودکان خیابانی استان کرمان ارائه می‌شود افزود:  بعد از جمع‌آوری کودکان وضعیت  زندگی خانوادگی آن‌ها به وسیله مددکاران بررسی و به مراکز مرتبط ارجاع می شوند تا ضمن بهره مندی از خدمات مددکاری ، روانشناسی، حقوقی ، درمانی شرایط برای بازپیوند به خانواده فراهم شود.

 

صادق‌زاده با بیان اینکه 70درصد پذیرش‌ شده‌های کودکان خیابانی در مراکز ترخیص موفق دارند تصریح کرد:  مرکز شبانه‌روزی کودکان خیابانی مربوط به کودکانی است که هیچ پناهگانی ندارند و موضوعات تحصیل، معیشتی، خانوادگی از طریق اقدامات مددکاران و روانشناسان پیگیری می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه تنها این مراکز نمی‌توانند کودکان خیابانی را ساماندهی کنند خاطرنشان کرد: مسائلی از جمله شیوع اعتیاد و سایر معضلات اجتماعی منجر به متلاشی شدن خانواده‌ها و در نتیجه روی آوردن تعدادی از کودکان به سطح خیابان می شود.

 

مدیرکل بهزیستی استان کرمان تصریح کرد: باید برنامه‌ریزی بیشتری برای کودکان جامعه انجام شود که لازمه آن مشارکت همه دستگاه‌هایی اجرایی  و همکاری با سازمان بهزیستی است تا بتوانیم پدیده‌هایی چون کودک خیابانی را   به معنای واقعی ساماندهی کنیم تا این کودکان به تحصیل و شرایط عادی زندگی خود برگردند.

 

انتهای پیام/