با حضور جمعی از مسئولان مرکز بهبودی اقامتی میان مدت وابستگی به مواد مخدر “رها” در شهرستان زرند افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان به نقل از زرند، با حضور مدیرکل بهزیستی استان کرمان، فرماندار شهرستان زرند، تعدادی از مدیران قضایی و انتظامی مرکز بهبودی اقامتی میان مدت وابستگی به مواد مخدر” رها ”  در این شهرستان افتتاح شد.

عباس صادق‌زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان در آئین افتتاح این مرکز،  اظهار داشت: این مرکز سی‌امین مرکز ترک اعتیاد در استان است و نخستین و مجهزترین مرکزی است که تحت مدیریت یک پزشک اداره می‌شود زیرا کلیه این مراکز توسط افراد بهبود یافته اداره می‌شوند.

وی افزود: این مرکز با نگاه علمی وارد صحنه شده است و می‌تواند مرکز آموزشی مناسبی برای متقاضیان ومدیران کمپ‌های دیگر باشد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان افزود: قرار است در آینده نزدیک بخشTC  این مرکز به منظور ایجاد تغییرات کلی درسبک زندگی معتاد شامل؛ پرهیز از استعمال مواد مخدر، ایجاد صداقت فردی، کسب مهارت‌های اجتماعی مفید و غیره راه‌اندازی شود.

وحید طهماسبی رئیس بهزیستی شهرستان زرند نیز در این آئین  به ارائه گزارشی از وضعیت این مرکز پرداخت و اظهار داشت: مرکز بهبودی اقامتی میان مدت وابستگی به مواد رها با مساحت 800 مترمربع و فضای فیزیکی 700 متر، با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی درمدت سه ماه تکمیل و تجهیز شده است.

وی از ایجاد اشتغال برای 10 نفر در این مرکز خبرداد و افزود: این مرکز با مجوز وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی کشور راه‌اندازی شده است.

حبیب ا… خنجری فرماندار شهرستان زرند نیز در این آئین اظهار داشت: اعتیاد یک بیماری جدی است و معتاد یک بیماراست نه مجرم، بنابراین همه باید برای جلو‌گیری از گسترش این بیماری و درمان آن تلاش کنند و دراین حوزه باید چاره‌اندیشی اساسی انجام شود.

وی افزود: اعتیاد یک مشکل جهانی است وبرای پیشگیری از این پدیده شوم راهکارهایی از قبیل راه‌اندازی مراکز ترک اعتیاد اندیشیده شود تا از آسیب‌ها در این حوزه کاسته شود.

فرماندار زرند با بیان اینکه یکی از بدترین معضلات اجتماعی و فرهنگی حال حاضر کشور بحث اعتیاد است، گفت: این معضل در بسیاری از قشرها ریشه دوانده و سرایت کرده به گونه‌ای که به سن دبستان و زیر ده سال رسیده و متأسفانه گرایش زنان نیز به اعتیاد افزایش یافته است و کمتر خانواده‌ای را داریم که از این موضوع رنج نبرد.

خنجری با بیان اینکه این مشکل، موضوعی است که همه ما باید احساس خطر کنیم و کسی نباید خود را کنار بکشد، عنوان داشت: دولت تدبیر و امید به مسائل اجتماعی و فرهنگی بسیاراهمیت می‌دهد، همه ما در این دولت مسئولیت داریم پس باید متعهدانه در این راستا گام برداریم.

وی با اشاره به اینکه مرکز بهبودی اقامتی “رها” برای میان‌مدت کار بسیار خوبی است، تاکید کرد: همه باید احساس وظیفه کرده، دست به دست هم دهیم و به بخشی از افراد جامعه که داوطلبانه به این محیط‌ها ورود پیدا می‌کنند کمک کنیم .

انتهای پیام/