پنج شنبه چهارم شهریور ماه و در سومین روز از هفته دولت مرکز توانبخشی و درمانی بیماران روانی مزمن فاطمیه بافت با حضور مدیرکل ، معاون توانبخشی بهزیستی استان کرمان ، فرماندار بافت و مدیران شهرستان افتتاح شد.

بنا به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان دراین مراسم فرماندار بافت ضمن تقدیر و تشکر از مدیران بهزیستی استان کرمان و شهرستان بافت برای راه اندازی مرکز بیماران روانی مزمن در سخنانی گفت : هفته دولت یادآور خدمات ارزنده دولتمردان در ادوار گذشته به ویژه شهیدان رجایی و باهنر می باشد که دولتمردان همچنان باید همراه و همگام در مسیر ارائه خدمت به مردم از هیچ کوششی دریغ ننمایند.
حمزه جواران در ادامه با اشاره به خدمات ارزنده بهزیستی گفت : راه اندازی و افتتاح دومین مرکز بیماران روانی مزمن در سطح استان در شهرستان بافت حاکی از همت و دقت مدیران بهزیستی در توسعه و گسترش خدمات در تمامی شهرستانها می باشد که شایسته تقدیر و تشکر است.
وی در خاتمه اظهار امیدواری نمود در همکاری های بین بخشی بتوان خدمات شایسته ای را به اقشار مختلف مردم به ویژه اقشار آسیب پذیر ارائه کرد.
مدیرکل بهزیستی استان کرمان : مرکز بیماران روانی مزمن باید به مرکز علمی ساماندهی اختلالات روانی تبدیل شود
عباس صادق زاده در مراسم آیین افتتاح مرکز بیماران روانی مزمن گفت : مرکز بیماران روانی مزمن فاطمیه صرفاً یک مرکز نگهداری نیست بلکه توجه به بازپیوند و بازگشت بیماران به آغوش خانواده از اهداف اصلی این مرکزمی باشد .
مدیرکل بهزیستی استان کرمان به اشاره به آمار و ارقام موجود گفت : 2/6 %جمعیت زنان و2/8% جمعیت مردان دارای یکی از اختلالات روانی می باشند که البته بروز اختلالات روانی باتوجه به پیشرفتهای جوامع بشری وصنعتی شدن زندگی اجتناب ناپذیر است.
ایشان در ادامه اظهار داشت : جامعه و افراد آن نسبت به بروز و شیوع بعضی از اختلالات ، بیماریها و ناهنجاریهای حادث شده نا آگاه می باشند در صورتی که با ترویج نگاه علمی و پژوهشی به موضوعات انسانی و اجتماعی می توان نتایج حاصله را برای آگاهسازی و اطلاع رسانی در اختیار عموم مردم قرار داد و بدینوسیله تفکر پیشگیری را در آحاد جامعه نهادینه نمود.
عباس صادق زاده بسیاری از اختلالات روانی را قابل کنترل و پیشگیری دانست و گفت :طبق آمار موجود افراد مبتلا برای درمان مشکلات روحی – روانی بعد از دو سال از بروز اختلال به پزشک مراجعه می نمایند در حالیکه باید با آگاهسازی در مردم برای حضور به موقع در مراکز مشاوره ای و درمانی برای پیشگیری و کنترل پیشرفت بیماری آمادگی های لازم را  ایجاد نمود.
مدیرکل بهزیستی استان کرمان در خاتمه خطاب به مدیران شهرستان بافت گفت : امیدواریم این مرکز با تعاملات بین بخشی و همکاری های برنامه ریزی شده و علمی به مرکز علمی ساماندهی اختلالات روانی تبدیل شود تا از نتایج بررسی های و پژوهشی های علمی کشور و استان بهره مند شوند.
به گفته الهام خالویی رئیس بهزیستی شهرستان بافت مرکز بیماران روانی مزمن فاطمیه به همت خیریه نور احسان شهرستان بافت با ظرفیت 60 نفر و با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال بعنوان دومین مرکز بیماران روانی در سطح استان در شهرستان بافت راه اندازی شده است که در حال حاضر 13 نفر دراین مرکز پذیرش و ساماندهی شده اند.