با حضور معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور و جمعی از مسئولان استانی و محلی مرکز جامع خدمات بهزیستی در شهرستان ریگان راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان، حبیب‌الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور در این آیئن راه‌اندازی مراکز جامع خدمات بهزیستی را یکی دیگر از اقدامات انجام شده در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی برشمرد و گفت: مراکز جامع خدمات بهزیستی در 30 شهرستان کشور اجرایی می‌شود که 10 مرکز آن به استان کرمان اختصاص داده شده است.

وی ارائه غربالگری پیشگیری از معلولیت‌ها، آموزش‌ مهارت‌های زندگی، آمادگی پیش از ازدواج در تحکیم بنیاد خانواده، خدمات معلولين مبتني بر جامعه و خانواده، پيشگيري از معلوليت‌ها، اجراي طرح آمبليوپي، ايجاد اشتغال از طريق مشاغل خانگي و خرد از طريق صندوق‌هاي محلي ، اجراي طرح يك وعده غذاي گرم در روستا مهدها را از اهداف مركز جامع خدمات بهزيستي در ريگان عنوان كرد.

معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور با اشاره به اینکه در سال گذشته هفت استان کشور در طرح یک وعده غذای گرم در مهدهای روستایی به شکل 100 درصد حمایت شدند که یکی از از این استان‌ها کرمان بود خاطرنشان کرد:  یکی از سیاست‌های ما این است که سایر استان‌ها نیز تحت پوشش 100 درصدی این طرح قرار بگیرند زیرا مطالعات نشان داده است که حداقل 50درصد میزان سوء تغذیه کودکان در این طرح کاهش می‌یابد.

 

انتهای پیام/