با حضور قائم مقام رئیس و مدیر کل حوزه ریاست سازمان بهزیستی کشور و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی مرکز جامع خدمات بهزیستی در منوجان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی کرمان، پهبد پورشبانان قائم مقام رئیس و مدیر کل حوزه ریاست سازمان بهزیستی کشور در این آئین با بیان اینکه در حال حاضر اولویت بهزیستی کشور به مناطق کم‌برخوردار است؛ اظهارداشت: این مراکز در مناطق کمتر برخودار با هدف دسترسی آسان مردم به خدمات در منزل ارائه می‌شود.

وی تصریح کرد: کاهش آسیب‌های اجتماعی و رسیدگی به جامعه هدف از الویت‌های سازمان بهزیستی در راه‌اندازی این مراکز در مناطق کم‌برخودار است.

قائم مقام رئیس و مدیر کل حوزه ریاست سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: مردم این مناطق نیازمند حمایت بیشتر مسئولان هستند.

قائم مقام رئیس و مدیر کل حوزه ریاست سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: در سالجاری توجه دولت به حوزه مسائل اجتماعی بیشتر شده که در این راستا سازمان بهزیستی مکلف به راه اندازی  140 مرکز اورژانس اجتماعی در شهرهای بالای 50هزار جمعیت شده است.

پورشبانان با اشاره به اینکه در این مراکز نیروهای بومی و متخصص به کارگیری شده است خاطرنشان کرد: امیدواریم با گسترش این قبیل مراکز   از بروز آسیب های اجتماعی جدید جلوگیری شود.

 حسین صادقی فرماندارمنوجان با بیان اینکه منوجان از مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور است؛ اظهار داشت: بحران سرمازدگی و قهر طبیعت در قالب خشکسالی باعث شده که کشاورزان آسیب مالی زیادی را متحمل شوند وهمین باعث افزایش گروه هدف در بهزیستی شده است.

وی از وجود 700 پشت‌‌نوبتی در شهرستان منوجان خبرداد و افزود: به علت کمبود اعتبارات از مزیت‌های نسبی نیز برخوردار نیستند که نگاه ویژه مسئولان بهزیستی را می‌طلبد.

فرماندار منوجان عدم وجود بیمارستان تخصصی در بخش درمان جامعه هدف بهزیستی را یکی دیگر از کمبودهای این منطقه برشمرد و گفت: بیماران جامعه هدف بهزیستی علاوه بر هزینه درمان ، هزینه ایاب وذهاب بیشتری را باید جهت درمان به مرکز استان کرمان یا استان هرمزگان متقبل شوند ولازم است از نظر تخصصی این شهرستان مجهز شود و یا جهت درمان بهزیستی کمک بیشتری به گروه هدف کند.

عباس صادق‌زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه وضعیت منطقه منوجان در سال 1395 بررسی شد و نگاه وسیعی از طرف مسئولان بهزیستی کشور به این مقوله انجام گرفت اظهار داشت: برخی از مصوبات پیگیری شد و برخی مصوبات هم‌اکنون اجرایی شده است.

وی با اشاره به اینکه در این مرکز تامین نیروی کاردرمان در قالب طرحی و نیروی خرید خدمت انجام شده است گفت:برای مرکز فیزیوتراپی این شهرستان نگاه ویژه بهزیستی کشور را می‌طلبد تا تجهیزات تقویت شود.

انتهای پیام/