مرکز حرفه آموزی غیردولتی راد در رفسنجان با حضور رئیس اداره بهزیستی شهرستان رفسنجان،  فرماندار رفسنجان، رئیس اداره ارشاد شهرستان رفسنجان و دیگر مسئولین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان از رفسنجان، رئیس اداره بهزیستی شهرستان رفسنجان در آئین افتتاح مرکز حرفه آموزی غیردولتی آراد رفسنجان اظهار داشت:  این مرکز به معلولین ذهنی آموزش پذیر دختر بالای 14 سال ، حرفه هایی از جمله گلیم بافی ،نقاشی ،موسیقی و خیاطی را آموزش می دهد.

محمود حیدری با بیان اینکه  افراد آموزش دیده بعد از کسب مهارت ،محصولات تولید شده را به بازار عرضه می کنند؛ اظهار داشت :مرکز حرفه آموزی به صورت غیردولتی اداره می شود  و معلولین ذهنی آموزش پذیر و پسر بالای 14 سال د راین مرکز از آموزش های حرفه ای بهره مند می شوند و بهزیستی شهریه معلولین را پرداخت می کند.

وی گفت: آموزش یکی از روش های توانمند سازی معلولین است تا معلوین با کرامت و عزت نفس بتوانند به زندگی خود در جامعه ادامه دهند.

حمید ملانوری فرماندار رفسنجان نیز در این آئین افتتاح این مرکز با اشاره به اینکه معلولیت افراد در جامعه نمی تواند  برای حضور آن ها در جامعه  محدودیتی ایجاد کند گفت:  وظیفه ما فراهم کردن زمینه فعالیت و کار  معلولین و در نهایت توانمند سازی آنان در جامعه است .

وی با اشاره به اینکه کار با معلولان ذهنی سخت و دشوار است گفت: خوشبختانه آموزگاران و مربیان ما با توانمندی ای که دارند می توانند این کار را انجام دهند.

ملانوری  راه اندازی و افتتاح مراکز حرفه آموزی معلولین را در هر شهرستان  بسیار مهم و از ضروریات دانست گفت : بهزیستی شهرستان نهایت همکاری را با چنین مراکزیخواهد داشت.

در پایان این مراسم تندیس یادبوداز طرف این مرکز به شرکت کنندگان از جمله فرماندار، رئیس اداره بهزیستی و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهدا شد.

لازم به ذکر است این مرکز با مدیریت خانم فاطمه عسکری در بلوار امام حسین رفسنجان کوچه شماره 17 اداره می شود.