مدیرکل حوزه اجتماعی استانداری کرمان: دغدغه استاندار کرمان در زمینه کنترل و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ستودنی است و در مسائل اجتماعی نیزبرنامه ای شبیه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی طراحی می شود.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، زهرا موسی پور در نشست طرح تقسیم کار ملی کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی  و نشست‌هم‌اندیشی در خصوص طرح راه‌اندازی ستاد فرماندهی آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت:مسائل و مشکلات اجتماعی فراوان است اما در طرح تقسیم کار ملی برای اینکه بتوان در یک بازه زمانی کوتاه نتیجه عملی به دست آورد بخشی از وظایف برای دستگاه‌ها تقسیم‌بندی شده است.

وی با اشاره به انعقاد نخستین تفاهم‌نامه وزارت کشور و سازمان بهزیستی افزود: در این تفاهم‌نامه موضوع کار ، تعهدات دو طرف مشخص شده است و  برای اینکه به شایستگی این تفاهم نامه اجرا شود باید  به سرعت با دستگاه‌های مختلف ارتباط برقرار شود تا بتوان این وظیفه را به خوبی انجام داد.

مدیرکل حوزه اجتماعی استانداری کرمان با تأکید براینکه اهمیت مسائل اجتماعی باید از دسته دو و سه به  دسته اول در جامعه منتقل شود خاطرنشان کرد: این نشست‌ها سبب مطرح شدن الویت مسائل اجتماعی در حضور مسئولان می‌شود.

موسی‌پور با بیان اینکه مسائل اجتماعی به یک دغدغه در جامعه تبدیل شده است تصریح کرد: اگر اطلاعات مربوط به زنان سرپرست خانوار به شکل نرم افزای ساماندهی شود  زودتر به نتیجه خواهیم رسید.

وی یادآورشد: دغدغه استاندار کرمان در زمینه کنترل و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ستودنی است و در مسائل اجتماعی نیزبرنامه ای شبیه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی طراحی می شود.

مدیرکل حوزه اجتماعی استانداری کرمان خاطرنشان کرد: آمارها در حوزه آسیب‌های اجتماعی متناقض است  و این تناقض باعث می‌شود در تصمیم‌گیری‌ها با مشکل روبرو شویم.

موسی‌پور با تأکید براینکه ساختاری باید طراحی شود تا  مسائل اجتماعی و فرهنگی را پیگیری کنند تصریح کرد: موضوعات  فرهنگی و هنری می‌توانند به شدت در مسائل آسیب‌های اجتماعی تأثیرگذار باشند.

وی با بیان اینکه استان کرمان در حوزه آسیب‌ها رتبه بالایی دارد اما در کاهش آسیب از اعتبار بالایی برخوردار نیست خاطرنشان کرد: بهزیستی با توسعه  کلینیک‌های مددکاری اقدامات این مراکز در حوزه آسیب‌های اجتماعی اقدامات خوبی بوده  است.