در جلسه شورای معاونین بهزیستی کرمان که با حضور دکتر فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ، دکتر اسد بیگی رئیس ستاد فوریتهای اجتماعی بهزیستی کشور و مدیرکل و معاونین بهزیستی کرمان برگزار شد ، دکتر فرید با تائید بر اینکه باتوجه به گستردگی استان کرمان باید نسبت به مسائل اجتماعی موجود در آن نگاه ویژه ای داشت گفت : از آنجا که در جنوب استان کرمان وضعیت اجتماعی خاص حاکم است باید برنامه خاصی برای مسایل اجتماعی این استان در نظر گرفته شود .

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان ، معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور پس از بیان درخواست ها و مشکلات اجتماعی مسئولین بهزیستی در استان کرمان، قول مساعد براختصاص اعتبار ویژه به این استان داد و افزود: حوزه اجتماعی حوزه ای پرکار و پرچالش است که باید با تعامل با دستگاههایی چون نیروی انتظامی ، دادگستری و دیگر ارگانها با نگاهی تحلیل گرانه پیگیری مسایل اجتماعی را برنامه ریزی کرد.
وی افزود: برای آنکه بتوانیم خروجی کار بهتری داشته باشیم باید نگاه تخصصی و علمی به موضوعات اجتماعی داشته باشیم.
دکتر فرید دنبال کردن فعالیت های اجتماعی در کرمان را خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت:انجام طرحهایی چون پایش پرونده های اجتماعی در استان کرمان برای اولین بار در کشور اقدامی ارزشمند است که امیدوارم بصورت پایلوت در کشور معرفی شود.
وی با اشاره به مشکلات اعتباری ، کمبود نیرو و فعالیت های گسترده ای که از سوی کارشناسان اورژانس اجتماعی در جامعه ارایه می شود. اظهار داشت : باتوجه به اینکه توسعه اورژانسهای اجتماعی و مباحث اعتباری این فعالیت اجتماعی برعهده وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی نهاده شده است و از سوی در بودجه این وزارتخانه چنین اعتباری در نظر گرفته نشده است همواره بهزیستی پاسخگوی مشکلات فوریت های اجتماعی در کشور است که امیدواریم بتوانیم با اختصاص اعتبار به استان کرمان بخشی از مشکلات را حل نمائیم.
معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور به برنامه های بهزیستی کشور برای کاهش طلاق اشاره کرد و گفت : رایزنی با قوه قضائیه برای تصویب آیین نامه مراکز مشاوره همکار با دادگاه ، برگزاری دوره های آموزشی جهت افزایش توانایی مشاورین برای مداخله در کاهش طلاق و همکاری با شورای عالی انقلاب فرهنگی در طرح تحکیم بنیان خانواده از برنامه هایی است که از سوی بهزیستی کشوربرای کاهش طلاق دنبال می شود.
دکتر فرید واگذاری مراکز مداخله در طلاق به بخش غیر دولتی ، تصویب و توسعه برنامه های آموزشی پیش از ازدواج و طلاق را از مهمترین راههای مقابله با کاهش طلاق در جامعه عنوان کرد.
وی درخصوص واگذاری مجتمع های روستایی ارائه خدمات بهزیستی به بخش غیر دولتی نیز اظهار داشت : بهزیستی کشور در حال طبقه بندی مجتمع های روستایی و سطح بندی خدماتی که دراین مراکز ارائه می شود می باشد تا بتوانیم برنامه ای مدون برای ارتقاء کیفیت خدمات دراین مجتمع ها داشته باشیم.
معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور با تاکید بر بحث اطلاع رسانی و آگاه سازی عموم جهت استفاده از خدمات اجتماعی گفت : باید احساس نیاز به آموزش مهارتهای زندگی و پیش از ازدواج  را در جامعه ایجاد نمائیم تا با ایجاد حساسیت در بین خانواده ها بتوانیم آموزشهای لازم اجتماعی را به تمامی اقشار ارائه نمائیم.

همسویی و همراهی تمام دستگاهها و خانواده ها را موجب موفقیت در حوزه های اجتماعی
صادق زاده مدیرکل بهزیستی کرمان نیز با اشاره به نتایج مهم و اثر گذار خدمات اجتماعی بهزیستی در جامعه گفت : پهنه موضوعات اجتماعی روز در دنیا موجب شده تا مسایل اجتماعی از دغدغه های مهم خانواده ها و موارد قابل پیگیری جدی از سوی دولتمردان باشد.
وی همسویی و همراهی تمام دستگاهها و خانواده ها را موجب موفقیت در حوزه های اجتماعی دانست و اظهار داشت :باتوجه به آسیب های اجتماعی روز و با تکیه بر تجربیات کسب شده در کشورهای دیگر می توان مسایل اجتماعی را در جامعه کنترل کرد.
مدیرکل بهزیستی با بیان اینکه به تناسب هر استان مسایل اجتماعی باید مورد بررسی قرار گیرد گفت : باید نسبت به استانی مانند کرمان که 11 درصد کشور را بلحاظ جغرافیایی در بر گرفته و از فرهنگ های مختلفی برخود دار است توجه بیشتری شود.
صادق زاده افزود: مسئولین بهزیستی در کرمان روزانه مسایل اجتماعی را که به عنوان تهدیدی در جامعه محسوب می شوند را لمس می کنند و این به معنای نگاه ویژه به این استان می باشد.
صادق زاده معاونین و کارشناسان فعال در حوزه های اجتماعی را بسیار توانمند بر شمرد و خاطر نشان کرد : فعالیت امروز در بهزیستی در راستای ارایه خدمات اثر گذار و مطلوب می باشد و این نیاز به برنامه ریزی و همراهی مسئولین در کشور دارد.
مدیرکل بهزیستی تعیین مسیر برای ساماندهی و کنترل مسایل اجتماعی را منوط به برنامه ریزی میان مدت و بلند مدت عنوان کرد و  اظهار داشت : ابزارهای طراحی برنامه باتوجه به آشنایی مسئولین بهزیستی به شرایط فرهنگی حاکم برجامعه مهیاست  و باید با یک استراتژیک طراحی شده و برنامه ریزی شده  در این حوزه اقدامات ماندگار و موثری را انجام داد.
مدیرکل بهزیستی تولد فرزندان مجهول الهویه ، آمار طلاق ، تعداد فرزندان بد سرپرست موجود و بسیاری از مسایل اجتماعی دیگر را زنگ خطری دانست برای استان کرمان و گفت : بهزیستی کرمان اعلام آمادگی می نماید تا با انجام اقدامات کارشناسی و همراهی مسئولین کشور عملکرد ویژه ای در آینده ای نزدیک در حوزه اجتماعی استان کرمان داشته باشد.
گفتنی است دکتر فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در سفر یک روزه خود پس از شرکت در شورای معاونین ،نشست تخصصی با کارشناسان امور اجتماعی از شیرخوارگاه مادر،مهد کودک مهر آیین ،خانه کودک و نوجوان بچه های ما بازدید و در جریان مسایل اجتماعی و مشکلات حوزه امور اجتماعی استان قرار گرفت .