معاون توانبخشی بهزیستی کرمان پیگیری برای اشتغال و درمان معلولین از وظايف مهم اين حوزه  عنوان کرد و گفت : بسیاری از معلولین دارای توانایی هایی هستند که می توان با کمک آنها و فراهم آوردن شرایط اشتغال زمینه توانمندسازی و خروج آنان از چرخه ی حمایتی دولت را براحتی فراهم آورد .
دکترعلیرضا اسدی با اشاره به واگذاری کمیته های اشتغال به بخش غیر دولتی برای ارزشیابی حرفه ای در راستای اجرای سیاست اصل 44 قانون اساسی، انجام طرح پژوهشی درخصوص اثر بخشی برنامه ی توانبخشی مبتنی بر خانواده در نیمه ی اول 94 ،برون سپاری طرح توانمند سازی معلولین از نیمه دوم سال با هدف ارزشیابی ، راهنمایی و مشاوره شغلی و بستر سازی اشتغال پایدار را از شاخص ترین برنامه های معاونت توانبخشی بهزیستی برای استقلال و توانمندسازی معلولین عنوان کرد .

معاون توانبخشی بهزیستی کرمان تنظیم برنامه ی راهبردی و ارسال به شهرستان ها برای ایجاد اشتغال معلولین متناسب با شرایط هر منطقه با همکاری دیگر دستگاهها را از برنامه های دیگر این حوزه بیان کرد و اظهار  داشت : درمرکز استان نیز با انعقاد تفاهم نامه ی همکاری با کارفرمایان و ارائه تسهیلات خود اشتغالی به این گروه ، تلاش شد زمینه ی اشتغال و استقلال این افراد فراهم گردد.
وی یکی از مهمترین مشکلات ایجاد شده در ارایه ی خدمات توانبخشی طی سال های اخیر در بهزیستی را واگذاری خدمات  کلینیک های توانخشی دولتی به بخش غیر دولتی عنوان کرد و گفت : در ساختار تشكيلاتي جديد بهزيستي پستهاي كلينيكي حذف شده و خدمات به بخش غیر دولتی واگذار شده اند که با توجه به محرومیت های جنوب استان کرمان وعدم وجود بخش غیر دولتی برای ارایه ی این خدمات ، بسیاری از معلولین در بهره مندی از خدمات توانپزشکی دچار مشکل شده اند .
وی پیگیری برای احياء پستهاي كلينيكي را یکی از مهمترین پیگیری های این حوزه برای رفاه حال معلولین عنوان کرد و افزود : امیدواریم با قول مساعد بهزیستی کشور بزودی اين مهم انجام شود.
دکتر اسدی  از راه اندازی دومين  مرکز آموزشی «اوتیسم» در سطح استان خبر داد و یاد آور شد : در این مراکز که توسط بخش غیر دولتی اداره می شود تمامی آموزش های لازم به کودکان مبتلا به اوتیسم ارایه می گردد.
وی پیگیری جهت ارتقاء كيفي خدمات تخصصي و نظارت دقیق بر ارایه ی خدمات در مراکز روزانه وشبانه روزي را در راستای ارایه ی خدمات مطلوب به جامعه هدف توانبخشی بیان کرد.  
معاون توانبخشی بهزیستی کرمان اظهار داشت: بمنظور فعال نمودن کمیته ی مناسب سازی در سطح استان و حساس نمودن مسوولین استان  برای اجرای مناسب سازی در سطح شهر ها و اماکن عمومی این کمیته فعال و مصوبات آن با جدّیت دنبال می شود .
دکتر اسدی در خصوص توجه به تکریم سالمندان و  فعال نمودن شورای سالمندی در استان نیز گفت : متأسفانه در گذشته این شورا از فعالیت خاصی برخوردار نبود، ولي اکنون در سطح استان با هماهنگی دستگاههای عضو، برنامه های فراوانی در راستای تکریم و توانمند سازی این گروه در طول یکسال گذشته انجام شده است.
وی به تهیه ی فیلم کوتاه «باور» با موضوع CBR جهت ارائه به دومین کنگره ی کشوری CBR اشاره کرد و گفت : این اقدام فرهنگی به نوبه ی خود، کاری جدید در حوزه توانبخشی بود .