نشست شورای اجتماعی – فرهنگی جنوب استان کرمان با حضور نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی ، معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور، مدیر کل بهزیستی استان کرمان ، استاندار و جمعی از مسئولان محلی جنوب کرمان در فرمانداری شهرستان جیرفت برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت : به دعوت کمالی پور نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی برای بررسی مشکلات گروه های تحت حمایت بهزیستی جنوب استان کرمان به این شهر سفر کردم .

بندپی با تقدیر و تشکر از نگاه علمی و تخصصی بهزیستی استان کرمان که یکی از ادارات نمونه در سطح کشور می باشد عنوان کرد : در نظر داریم مراکز تحت نظارت و ارتقاء خدمات تخصصی بهزیستی جنوب استان کرمان را گسترش دهیم .

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه از 30 شهرستان کم برخوردار 7 مورد آن در استان کرمان است اظهار داشت : باید امکانات متمرکز با محوریت شهرستان جیرفت را بالا ببریم تا بتواند شهرستان های اطراف را پوشش دهد .

معاون وزیر ورئیس سازمان بهزیستی کشور خاطر نشان کرد : برای افزایش سطح آگاهی های افراد ، خدمات مشاوره ای و آزمایشات ژنتیک برای همه خانواده های دارای یک معلولیت رایگان می شود تا از تولد نوزادان معلول جلوگیری شود.