به مناسبت هفته دولت نشست خبری مدیران عضو شورای هماهنگی دستگاههای زیر مجموعه وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی به میزبانی بهزیستی استان کرمان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان مهدی نخعی معاون پشتیبانی و منابع انسانی بهزیستی با تبریک هفته دولت و گرامی داشت یاد و خاطره شهید ان رجایی و باهنر گفت : در برنامه ششم توسعه بخشی از خلاء های قانونی در حوزه مسائل اجتماعی برطرف شد .

ایشان با اشاره به افتتاح  148 مرکز اورژانس اجتماعی در سطح کشور گفت : از این تعداد 8 مرکز سهم  استان کرمان است که در حال حاضر 18 اورژانس اجتماعی در سطح استان خدمات مددکاری – حقوقی – روانشناسی و مشاوره ای را به گروه های آسیب پذیر یا در معرض آسیب ارائه می دهند .

وی با اشاره به تاسیس 30 پایگاه خدمات بهزیستی در مناطق کمتر برخوردار ، افزود : 10 پایگاه در منطقه شرق و جنوب استان کرمان با هدف ارائه خدمات در دسترس توانبخشی – مددکاری – مشاوره ای و پیشگیرانه دائر شده است .   

نخعی با اشاره به ضرورت اقدامات پیشگیرانه گفت : بهزیستی در حوزه معاونت پیشگیری ، اقدامات تخصصی در پیشگیری از معلولیت ها و آسیب های اجتماعی انجام می دهد که در سال گذشته 125752از برنامه پیشگیری از تنبلی چشم و 68666 از برنامه غربالگری استفاه نموده اند .