رئیس بهزیستی شهرستان عنبرآباد گفت: در جنوب استان کرمان معلولان از جایگاه واقعی خود برخوردار نیستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان به نقل عنبرآباد؛ یدالله سالاری در بازدید از مدرسه استثنایی به مناسب هفته معلولان اظهار داشت: روز جهانی و هفته معلول فرصتی برای مناسب‎سازی و فراهم شدن بستر ورود معلولان به جامعه است.

وی بیان داشت: با ابراز تأسف در جنوب استان کرمان معلولان از جایگاه واقعی خود برخوردار نیستند و با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‎کنند.

سالاری تصریح کرد: معلولان برای نشان دادن توانایی و استعدادهای خود نیاز به حمایت دارند که در این صورت فعالیت‎های بزرگی می‎توانند، انجام دهند.

وی افزود: اگر به معلولان بها داده شود، کارهای بزرگی انجام می‎دهند و در پیشرفت و توسعه سهم دارند.

سالاری خاطرنشان کرد: در بحث فضاسازی شهری برای ورود معلولان از فضای مناسب برخوردار نیستم.

یحیی یوسفی معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار عنبرآباد  نیز در این بازدید اظهار داشت: زمانی در کشور بحث معلولیت و مسائل مربوط به معلولان کم‎رنگ بود که به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران امروز این مسأله بیشتر در کشور احساس می‎شود.

وی بیان داشت: پیگیری مسؤلان کشور ما در بحث معلولان و بهداشت بسیار قابل تقدیر بوده است.

یوسفی تصریح کرد: امروز معلولان ثابت کرده‎اند که معلولیت محدودیت نیست، بلکه فقط نیاز به حمایت مردم و مسؤولان دارند.

وی با تقدیر از مربیان مدرسه استثنایی موفق عنبرآباد افزود: شما اجری دوچندان دارید که با صبوری و مهربانی به این دانش‎آموزان علم می‎آموزید.ستان عنبرآباد ادامه داد: برای حمایت از این قشر نیازمند کمک مسؤولان و مردم هستیم.

حجت الاسلام محمود بهروزه رئیس حوزه علمیه امام هادی(ع) شهرستان عنبرآباد با اشاره به  وضعیت جامعه و پیشرفت روز افزون آن اظهار داشت: فعالیت های بهزیستی در  زمینه آسیب های اجتماعی و ارائه خدمات به معلولان تاحدود زیادی می تواند عامل بازدارنده و پیشگیرانه باشد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه این فعالیت ها توسط بهزیستی شهرستان قابل تقدیر و کار با معلولان بسیار ارزشمند است تصریح کرد: حوزه علمیه نیز تمام توان خود را در راستای همکاری با فعالیت های بهزیستی به کار خواهد برد.

حجت الاسلام اسلام مهدوی راد امام جمعه موقت و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان عنبرآباد نقش و جایگاه بهزیستی و فعالیت های اجتماعی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی را مهم و با ارزش قلمداد کرد و گفت: امروز ارائه خدمات به معلولان و بحث های پیشگیرانه در خصوص معلولیت ها و آسیب های اجتماعی تنها مربوط به بهزیستی نیست بلکه بابد  وظیفه انسانی، اخلاقی و اجتماعی همه است.

همزمان با هفته معلولان معاون سیاسی فرماندار، رئیس و معاون پژوهشی حوزه علمیه، رؤسای اداره تبلیغات و بهزیستی عنبرآباد با حضور در مدرسه استثنایی با معلمان و دانش‎آموزان دیدار و به مشکلات مطرح شده، توسط آن‎ها رسیدگی کردند.

همچنین مسؤلان با اهدای شاخ گل از معلمان و دانش‎آموزان این مدرسه موفق تجلیل کردند.

 

انتهای پیام/