معلولان برای حضور در جامعه نیازمند مکان‌های مناسب برای عبور و مرور هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، عباس صادق‌زاده در غرفه نشریه کرمانشهر در سومین نمایشگاه مطبوعات استان کرمان  با اشاره به مناسب‌سازی فضاهای شهری برای معلولان  اظهار داشت: معلولان برای حضور در جامعه نیازمند مکان‌های مناسب برای عبور و مرور هستند.

 وی با بیان اینکه خوشبختانه شهرداری و مجموعه استان کرمان برنامه‌های ارزنده‌ای در حوزه مناسب‌سازی معلولان طراحی کرده‌اند؛ افزود: مناسب‌سازی صرفاً برای معلولان  نیست بلکه افراد از قبیل سالمند، زنان باردار به شکل مقطعی به  فضای شهری مناسب نیاز دارند.

 مدیرکل بهزیستی استان کرمان با بیان اینکه مناسب‌سازی نشان دهنده  شخصیت اجتماعی مسئولان و شهروندان جامعه است تصریح کرد: ملت ایران، ملت با فرهنگ غنی چند هزار ساله است بنابراین باید  فرهنگ کمک به افراد با محدویت های خاص  که قصد عبور از معابر را دارند احیا شود.

 صادق‌زاده با تأکید براینکه نه تنها مسئولان بلکه شهروندان  نیز باید خود را در زمینه مناسب‌سازی مکان‌های شهری مسئول بدانند گفت: تاکنون تعاملات خوبی با حوزه و خدمات شهری در زمینه‌های مختلف برای افراد معلول و سالمندان انجام شده است.

 وی از راه‌اندازی گرمخانه‌هایی برای افراد کارتون‌خواب، معتادان متجاهر  و افراد ولگردی که در سطح خیابان‌ها مکانی برای خواب ندارند با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر و  شهرداری  خبرداد و خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این مکان ها مشاهده این پدیده در سطح شهر کاهش می یابد.

انتهای پیام/