مناسب سازی در سیرچان سیر صعودی داشته اما کافی نیست

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان به نقل از سیرجان، مهتاب حسینی در جلسه کمیته مناسب‌سازی محیط، معابر و مکان‌های عمومی شهرستان سیرجان که با حضور معاون عمرانی فرماندار برگزار شد با اشاره به عملکرد بهزیستی این شهرستان در زمینه مناسب‌سازی اظهار داشت: حدود 4 هزار نفر معلول تحت پوشش بهزیستی  در شهرستان سیرجان وجود دارد.

وی افزود: فضاسازی معابر تنها جامعه معلولان تحت پوشش بهزیستی را شامل نمی‌شود بلکه شامل جانبازان، سالمندان، زنان باردار، بیماران و کودکان جامعه هم می‌شود.

رئیس بهزیستی شهرستان سیرجان بیان کرد: فضاسازی معابر شهرستان سیرجان برای افراد معلول و کم‌توان جسمی باید به گونه‌ای انجام شود که افراد بدون کمک از دیگران بتوانند در سطح شهر عبور و مرور داشته باشند.

محسن آرش معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری سیرجان با قدردانی از اداره بهزیستی واعضای کمیته مناسب‌سازی افزود : روند مناسب‌سازی در شهر سیرجان سیر صعودی داشته است، اما کافی نیست.

وی از شهرداران شهرستان سیرجان خواستار تلاش بیشتر در زمینه مناسب‌سازی محیط ومعابر شهری شد.

معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری سیرجان خاطرنشان کرد: نظام مهندسی از تایید و ارائه پایان کار برای ساختمان‌هایی که ضوابط مناسب‌سازی را رعایت نمی‌کنند؛ باید خودداری کند.

در این نشست مقرر شد؛ پارک ملت واقع در ابتدای بلوار شهید عباسپور این شهرستان به عنوان پایلوت مناسب‌سازی انتخاب شود و شهرداری این پارک را به شکل کامل برای استفاده تمامی رده‌های سنی و تمامی معلولیت‌ها مناسب‌سازی کند.

اصلاح تمامی معابر و پیاده‌روهای مسدود شده در سطح شهر و نصب تابلوی ویژه معلولان ناشنوا درب مدرسه ناشنوایان واقع در چهارراه فرهنگ از دیگر مصوبات این نشست بود.

 

انتهای پیام/