نخستین همایش فرزندپروری با حضور مشاور امور بانوان فرماندار انار، مدیران مهدهای کودک، پیش‌دبستانی‌ها و والدین در محل  تالار همایش‌های شهرستان انار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان و به نقل از انار، اقدس‌السادات موسوی مشاور امور بانوان فرماندار انار  نیز در این نشست با تسلیت ایام سوگواری عبدالله‌الحسین(ع) اظهار داشت:  خانواده نخستین و مهم‌ترین نهاد در تاریخ فرهنگ و تمدن انسانی است .

وی با بیان اینکه خانواده نخستین مدرسه‌ای است که انسان در آن پرورش می‌یابد؛افزود:  خانواده زنجیر ارتباطی اجتماع و تضمین‌کننده آرامش و ثبات در جامعه است و کودکان نخستین وابستگی‌های عاطفی و صمیمی خود را در خانواده برقرار می‌کنند.

مشاور امور بانوان فرماندار انار تصریح کرد: خانواده از اساسی‌ترین و نتیجه بخش‌ترین واحد‌های اجتماعی است که بر پایه صمیمیت، فداکاری و از خود گذشتگی استوار است و در چنین واحدهایی ممکن است عواملی آگاهانه یا ناآگاهانه در آن نفوذ کرده و آن را متزلزل سازد پس لازم است بدانیم که خانواده به عنوان کانونی مقدس باید بسیار مورد توجه قرار گیرد.

موسوی تصریح کرد: امیدواریم در زمینه‌های متفاوت مهارت زندگی ، شغلی و فرزندپروری بتوانیم گامی برای فردای روشن خانواده‌ها برداریم.

معصومه هادی‌زاده، مشاور خانواده  و مربی فرزند پروری  نیز در  این  همایش گفت: یکی از معضلات جامعه ما وجود فرزندانی افسرده و به دور از نشاط است که این‌ علائم ریشه در فشار‌های روحی زمان کودکی آن‌ها دارد.

وی افزود: عدم آگاهی والدین از سبک‌های فرزندپروری سبب می‌شود در آینده فرزندان آن‌ها به افرادی نادرست و ناهنجار در جامعه مبدل شوند؛ زیرا فرزندان دست‌آموز والدین هستند.

مشاور خانواده  و مربی فرزند پروری  بیان کرد: به طور قطع اگر از سبک‌های فرزندپروری آگاهی داشته باشیم، فرزندانی خلاق و شاد را پرورش می‎دهیم که در حال حاضر نیز جامعه ما به افراد خلاق و با استعداد نیاز زیادی دارد.

 مشاور امور خانواده و مربی فرزند‌پروری با  اشاره به شناخت سبک‌های فرزندپروری به عنوان اهم موضوعات در تربیت فرزند بیان کرد: همسویی والدین در تربیت فرزند یکی از مهم‌ترین سبک‌های فرزندپروری است و به شدت در تربیت فرزندان تاثیرگذار است.

وی در خصوص ارجحیت کیفیت در مسایل دینی فرزندان نسبت به مسایل کمی تاکید کرد و افزود: مسایل دینی را باید در فرزندانمان با روش‌هایی خلاقانه مانند شعر و نمایش و غیره آموزش داد تا تاثیر بیشتری در یادگیری این مهم داشته باشد.

 

انتهای پیام/