با هدف ایجاد وحدت رویه و یکسان سازی محتوای آموزشی و ایجاد امکان نظارت بیشتر بر نحوه و محتوای آموزش مهدهای کودک ، نظام هماهنگ آموزش در مهدهای کودک استان اجرا می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان ، دکتر رضا عباسی مدیرکل بهزیستی کرمان با بیان مطلب فوق در مراسم استانی بزرگداشت هفته کودک که در محل مجتمع فرهنگی ، تفریحی گلستان امین شهر رفسنجان  با حضور جمع زیادی از کودکان مهدهای کودک ، کودکان با نیازهای خاص ( کودکان معلول ) مدیران و مربیان مهدهای کودک ، علاقمندان به حوزه مسائل کودک و… برگزار شد ، افزود : درهمین راستا و برای اجرایی شدن این نظام هماهنگ ، تعداد ده عنوان کتاب با محتوای آموزش و تربیت کودکان توسط کارشناسان خبره و با نظارت سازمان بهزیستی کشور تالیف شده که هم اکنون درحال توزیع در مهدهای کودک است تا زمینه آموزشی لازم فراهم شود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان یاد آور شد ، با شروع این فصل آموزشی در مهدهای کودک شاهد آغاز نخستین دهه آموزش یکسان در مهدهای کودک خواهیم بود.
دکتر عباسی در ادامه سخنان خود توجه ویژه بهزیستی استان به آموزش مسائل و مفاهیم دینی و مذهبی و پرورش باورهای دینی و انقلابی کودکان در مهدهای کودک را از دغدغه های خود و همکاران بهزیستی عنوان کرد و افزود : جدای از باور اینکه نهادینه کردن آموزه های دینی در کودکان باعث خواهد شد  تا در بزرگسالی شاهد بروز و شیوع کمتر آسیبهای اجتماعی باشیم ، پرداختن به این مهم را از وظایف دینی و انقلابی خود دانست که با حسایست کامل برای اجرایی شدن آن پیگیری خواهد شد.
وی  برگزاری موفق اولین همایش کشوری تربیت دینی کودکان را در اردیبهشت ماه سالجاری و  برگزاری چندین دوره آموزشی ویژه مدیران و مربیان مهدهای کودک و… را طی شش ماهه گذشته سال 91 از جمله فعالیتهای بهزیستی کرمان دراین راستا بر شمرد.
دکتر عباسی گفت : درحال حاضر بیش از 28595 کودک در 551 مهدکودک در سراسر استان آموزشهای لازم را زیر نظر 1901 نفر مربی فرا می گیرند.
مدیرکل بهزیستی استان کرمان : گسترش آموزشهای بیش از دبستان را از دیگر برنامه های بهزیستی با هدف فراهم نمودن بستر لازم جهت بهره مندی هر چه بیشتر کودکان از آموزشهای مهدهای کودک دانست و افزود : در سال جاری تعداد 39 مجوز راه اندازی مهدکودک شهری و روستایی جدید از سوی بهزیستی صادر شده است که تاکنون 23 مهدکودک جدید فعالیت عملی خود را آغاز کرده اند.
وی در ادامه کمک به ایجاد و گسترش مهدکودک جدید در مناطق محروم استان و کمک به توسعه و تجهیز مهدهای در حال فعالیت را از دیگر برنامه های بهزیستی جهت حمایت از مهدهای کودک اعلام کرد و گفت  طی سال گذشته 25 مهدکودک از این حمایتها بهره مند شده اند.
درادامه این برنامه کودکان حاضر در مراسم به اجرای برنامه  شاد هنری پرداختند و با برگزاری مسابقه به تعدادی از این کودکان جوایزی اهداء شد.
برپایه این خبر همچنین پیش از آغاز مراسم بزرگداشت هفته کودک کودکان رفسنجانی به انجام راهپیمایی از محل مسجد جامع این شهر تا محل برگزاری مراسم  پرداختند و درحالی که پلاکاردهایی در محکومیت اقدام بی شرمانه آمریکا و صهیونیستها در هتک حرمت ساحت مقدس پیامبر (ص) حمل می کردند انزجار خود را از این اقدام موهن اعلام  کردند و در ورودی محل برگزاری مراسم در حالی که مدیرکل بهزیستی کرمان نیز ایشان را هم همراهی می کرد طوماری را در محکومیت این اقدام امضاء کردند .
در این طومار آمده است : با دستان کوچکم بر آسمان آبی می نویسم تا همه دنیا بدانند که پیامبر من حضرت محمد (ص) خلاصه همه خوبی ها و مهربانی ها است و من او را دوست دارم و از کسانی که به پیامبرم بی احترامی می کنند بی زاری می جویم .