از 15 غرفه برپا شده  نمایشگاه آثار هنری – قرانی یک غرفه متعلق به  آثار هنری مددجویان و معلولین بهزیستی انار  می باشد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان به نقل از انار نمایشگاه آثار قرانی – هنری با همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری سایر ادارات از جمله بهزیستی انار  در مسجد علی بن ابی طالب این شهرستان به مدت یک هفته دایر شد.

در این نمایشگاه 15غرفه از اثار هنری –قرآنی به معرض دید عموم گذاشته شد که یکی از این غرقه ها مربوط به اثار هنری مددجویان بهزیستی شهرستان بود.

 افتتاحیه این نمایشگاه دانش اموزان پیش دبستانی دار الجنه در ابتدا سوره ی کوثر را به زبان اشاره اجرا کردند و سپس سرودی را به رهبر معظم انقلاب اسلامی تقدیم کردند.

امام جمعه  این شهرستان حجه الاسلام حسن منتظری در آیین افتتاحیه این نمایشگاه  ضمن تشکر و قدردانی از تمامی حضار شرکت کننده در جلسه ی افتتاحیه و همچنین تمامی ادارات ،موسسات ،مراکز و نهاد های شرکت کننده با اشاره به کمبودهای موجود در شهرستان انار گفت : شهرستان انار علی رغم  تمامی مسائل و مشکلات موجود از قبیل کمبود امکانات ،جایگاه خوبی را در زمینه قرآن و عترت و آثار قرانی در استان دارد.

مدیرکل اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان محمد رضا علیزاده اشاره به این نکته که خدا در قرآن کریم انسان ها را  از اسراف و تجمل گرایی منع فرموده، بیان کرد: موسسات قرآنی در نشر سخنان قرآن می توانند نقش مهمی را ایفا کنند.

وی در ادامه گفت: اولین برنامه مربوط به شهرستان انارمی باشد این نمایشگاه با هدف هماهنگی و تعامل بیشتر بین دستگاه ها و موسسات و ارتباط بیشتر مردم با آثار قرآنی برپا شده است .

وی افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اتحادیه قرآنی آماده حمایت از طرح های قرآنی که قابلیت اجرایی شدن را دارند، است.

حمید پوتادات رییس بهزیستی شهرستان انار نیز در حاشیه این مراسم گفت : بهزیستی انار نیز در راستای توانمندسازی مدجویان و معلولین شرایط را برای حضور این اقشار در نمایشگاه های مختلف از جمله نمایشگاه های قرانی – فرهنگی فراهم آورده است.

رییس بهزیستی شهرستان انار گفت :  از 15 غرفه برپا شده در این نمایشگاه یک غرفه شامل آثار هنری متعلق به مددجویان و معلولین بهزیستی می باشد.