به مناسبت هفته گرامیداشت منزلت سالمند نمایشگاه صنایع دستی سالمندان و جشنواره غذای سالم با حضور سالمندان ، رئیس شبکه مرکز بهداشت ، رئیس بهزیستی و جمعی از مسئولان در محل اداره بهزیستی رابر برگزار شد.

به گزارش بهزیستی استان کرمان به نقل از رابر نجمه سالاری رئیس بهزیستی شهرستان رابر در سخنانی با تبریک هفته سالمند هدف از برگزاری این مراسم را تکریم سالمندان ذکر کرد و گفت : تغذیه سالم به ویژه در زمان سالمندی باید در سطح جامعه به یک فرهنگ تبدیل شود.

 شمس الدینی رئیس شبکه بهداشت شهرستان رابر در ادامه به اهمیت و جایگاه تغذیه سالم وورزش در دوران سالمندی پرداخت وافزود : مصرف مواد غذایی سالم و طبیعی استفاده از مایعات ، لبنیات و میوه‌ها در دوران سالمندی ضروری است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : جهت ارتقاء و بهبود کیفیت سالمندان نور آفتاب و تحرک بدنی وورزش به اندازه کافی در برنامه روزانه سالمندان مورد نیاز است .

در ادامه این مراسم یکی از سالمندان به نمایندگی از سایر سالمندان در سخنانی از برنامه‌های بهزیستی درحمایت از سالمندان تقدیر کرد.

لازم به ذکر است در این مراسم مکمل رژیمی ،ویتامین D بین سالمندان توزیع شد و سالمندان و حاضرین با غذاهای تهیه شده پذیرایی شد.

انتهای پیام/