نمایشگاه بزرگ معرفی توانمندیهای مددجویان بهزیستی استان کرمان بمناسبت هفته دولت و با بیش از 50 غرفه در محل مجموعه فرهنگی ، تاریخی یخدان مویدی شهر کرمان گشایش یافت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان . در مراسم افتتاح این  نمایشگاه که عصر دیروز با حضور فرمانداران  کرمان و کوهبنان  ، مدیران کل دستگاههای اجرایی ، خبرنگاران ، روسای ادارات بهزیستی شهرستانها ، مدیران و مسئولان مراکز و موسسات خیریه تحت نظارت بهزیستی و عموم علاقمندان برگزار شد ،

دکتر رضا عباسی مدیر کل بهزیستی استان کرمان با تبریک هفته دولت ، هدف از برپایی این نمایشگاه را معرفی توانمندیهای مددجویان تحت حمایت ، عرضه محصولات و صنایع تولیدی مددجویان ، شناساندن توانمندیهای مراکز و مجتمع های خصوصی و موسسات نیکوکاری مرتبط با بهزیستی ، معرفی خدمات و فعالیتهای تخصصی بهزیستی و… عنوان کرد و افزود : در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی برآن شدیم تا با پرپایی نمایشگاه بزرگ معرفی توانمندیها و محصولات تولیدی جامعه هدف بهزیستی و عرضه آن به مردم ، با حمایت از آثار و صنایع ایشان و توجه ای که مردم و بازدید کنندگان خواهند داشت دراین مسیر گام  برداریم .
مدیرکل بهزیستی استان کرمان در ادامه گفت : نمایشگاه توانمندیهای بهزیستی با بیش از 50 غرفه با حضور ادارات بهزیستی شهرستانهای استان کرمان ، مجتمع های خدمات بهزیستی شهر ی و روستایی مستقر در نقاط مختلف استان ، موسسات خیریه مرتبط با بهزیستی ، تشکلهای صنفی معلولان ، با همکاری خوب فرمانداری کرمان ، شهرداری کرمان ، نیروی انتظامی ، سازمان صنعت معدن و تجارت استان به مدت چهار روز دایر خواهد بود.
دکتر عباسی افزود: در کنار غرفه های معرفی توانمندیهای مددجویان ، معاونتهای تخصصی بهزیستی به همراه کلینکهای مددکاری اجتماعی ، کانون توسعه و همیاری مهدهای کودک ، اورژانس اجتماعی و… با حضور فعال در نمایشگاه به ارائه خدمات تخصصی به مردم می پردازند .
وی : ارائه عملکرد اداره کل بهزیستی استان کرمان در حوزه های مختلف کاری از جمله مسکن مددجویان ، ایجاد اشتغال پایدار برای جامعه هدف ، اجرای طرحهای پیشگیرانه با رویکرد پیشگیری از  بروز معلولیتها و آسیبهای اجتماعی ، تحقق مصوبات سه دور سفرهای استانی ریاست محترم جمهور به استان در حوزه بهزیستی ، فعالیتهای فرهنگی بهزیستی و… را از دیگر بخشهای نمایشگاه عنوان کرد.
مدیرکل بهزیستی استان کرمان ، حضور معلولین توانمند بهزیستی را در محل نمایشگاه و اجرای برنامه ها و توضیح توانمندیهای خود به بازدید کنندگان را از ویژگیهای این نمایشگاه عنوان کرد.
سعیدی فرماندار کرمان نیز مددجویان تحت حمایت بهزیستی در استان کرمان را سرشار از توان و استعداد دانست و با اشاره به فرهیختگان و نام آوران بهزیستی کرمان گفت : حضور چهار ورزشکار معلول تحت حمایت بهزیستی کرمان در پارالمپیک 2012 لندن سند محکمی بر درستی این مدعا است .
فرماندار کرمان با تقدیر از مدیرکل و مسئولان بهزیستی به خاطر اهتمام در برپایی این نمایشگاه و تبریک موفقیت این اداره کل در جشنواره شهید رجایی استان ، ابراز امیدواری کرد تا با برپایی این نمایشگاه مردم بیش از پیش با توانمندیهای عزیزان مددجو و فعالیتهای گسترده حمایتی و تخصصی بهزیستی آشنا شوند.
برپایه این خبر در ادامه این مراسم و پس از بازدید مسئولان حاضر در مراسم افتتاحیه از غرفه ها و ارائه توضیحات لازم از سوی دکتر عباسی و مسئولان غرفه ها  ، هنرمندان معلول در محوطه باز مجموعه فرهنگی – تاریخی یخدان مویدی به اجرای برنامه های هنری پرداختند که مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفت .
فریبا لشکری معاون مشارکتهای مردمی بهزیستی و دبیر ستاد برگزاری نمانمایشگاه گفت : در مدت چهار شب برپایی نمایشگاه توانمندیهای مددجویان بهزیستی ، جنگ شبانه با هنرمندی ، هنرمندان معلول تحت حمایت بهزیستی از ساعت 20 الی 22 دراین محل برگزار می شود.
لشکری ساعات بازدید از نمایشگاه را از ساعت 18 الی 23 اعلام کرد.