همزمان با سالروز آزاد سازی خرمشهر زنگ مقاومت و ایثار در مهدهای کودک سراسر استان نواخته شد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان در مراسم نمادینی که به مناسبت بزرگداشت این روز در مهد «گلواره »یکی از مهدهای شهر کرمان برگزار شد ، با حضور مدیرکل بهزیستی ، معاون امور اجتماعی ، رئیس اداره حراست و جمعی دیگر از مسئولین بهزیستی استان زنگ ایثار و مقاومت نواخته شد.

دراین مراسم صادق زاده مدیرکل بهزیستی به رشادتها و جانفشانیهای رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس و عملیات آزاد سازی خرمشهر با بیان داستان به کودکان مهد پرداخت و گفت : روز ملی مقاومت و ایثار روزی مهم در تقویم کشورمان بحساب می آید که باید با آموزش به کودکان اهمیت  این روز را به فرزندانمان یادآوری نماییم.
وی با اشاره به اینکه تنها در دوران دفاع مقدس در تاریخ معاصر ایران ، دشمن نتوانسته است حتی یک وجب از خاک ایران را به غارت ببرد افزود: آنچه که در دوران جنگ بر ایران گذشته است همه ایثارگریهای است که باید با بیان آنها به نسل جوان و کودکانمان به شهداء ،رزمندگان و جانبازان کشورمان ادای احترام نماییم .
مدیرکل بهزیستی درادامه از روند آموزشهای این مهدکودک و فضای آن بازدید و توصیه های لازم را به مدیر و مربیان این مهد در مسیر ارتقاء سطح آموزشها و نگهداری صحیح از کودکان ارائه نمود.